“Peugeot, 2025 yılında, Avrupa’da geniş bir ,elektrikli, otomobil yelpazesi sunarak…”

Peugeot, 2025 yılında Avrupa’da geniş bir elektrikli otomobil yelpazesi sunarak rakiplerinden bir adım öne geçmeye hazırlanıyor. 7 koltuklu SUV modeli tamamen yeni, ileri seviye bir elektrikli SUV ile değiştiriliyor. Peki bu otomobil hangi yeni özelliklerle geliyor? İşte, elektrikle 660 km sunan yeni Peugeot E-5008 ilk bakış sizlerle…

Elektrikle 660 km! Peugeot E-5008, 7 yolcuya kadar geniş bir yaşam alanı sunarak sınıfında öncü bir model olarak öne çıkıyor. 660 km’ye kadar elektrikli menzil sunan bu SUV, gerçek SUV dinamizmini üst segment bir modelin zarafetiyle birleştiriyor. Yeni E-5008, Stellantis’in esnek ve yüksek performans sunan STLA Medium platformunun genişletilmiş versiyonunu kullanıyor.

4,79 metre uzunluğu ve 2,89 metrelik aks mesafesi ile cömert bir iç mekan sunan bu platform, 660 km’ye kadar menzil, 30 dakikada hızlı şarj ve birçok bağlantılı hizmet sunuyor. Bu hizmetler arasında “Seyahat Planlayıcı”, “Akıllı Şarj”, “Araçtan Şarj”, “Tak ve Şarj Et” ve “İnternet Üzerinden Kablosuz Güncellemeler” bulunuyor.

Peugeot E-5008, aerodinamik ve zarif tasarımıyla öne çıkıyor. Ultra kompakt farlar ve yeni Pixel LED teknolojisi ile donatılan araç, modern ve verimli bir görünüm sunuyor. İç mekanda ise, Panoramik i-Cockpit ve 21 inçlik yüksek çözünürlüklü kavisli ekran, kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyor. Dokunmatik i-Toggles ve Peugeot i-Connect Advanced gibi özellikler, sürüşü daha keyifli ve rahat hale getiriyor.

Yeni E-5008, yarı otonom sürüş özellikleri ile donatılmış durumda. Adaptif Cruise Control, Şerit Konumlandırma Asistanı, yarı otomatik şerit değiştirme ve erken hız önerisi gibi sistemler, sürücünün yükünü hafifletiyor ve güvenliği artırıyor. Ayrıca, 360 derece görüş sağlayan Peugeot VisioPark 360 teknolojisi, geri görüş kamerası ve daha fazlası ile sürüşü kolaylaştırıyor.

Yeni E-5008, geniş iç mekanı ve esnek koltuk düzeni ile konforu ve modülerliği bir araya getiriyor. İkinci sıradaki koltuklar, kızaklı ve ayarlanabilir yapıları ile yolculara ek konfor sunarken, üçüncü sıra koltuklar kolay erişim ve geniş bir yaşam alanı sağlıyor. Bagaj kapasitesi, 740 litre ile 1.815 litre arasında değişiyor ve çeşitli modüler çözümler sunuyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın