“Ring Bilgi Kitabı: 1.000 Dolarlık Teklif!”

İşte itirafım: Neler olup bittiğine dair hiçbir fikrim yok. Gerçek hayatta evet, ama aynı zamanda Sekiro hariç oynadığım her FromSoft oyununda (küçük, efendi bir çocuk var ve acilen herkesi bıçaklamamı istiyor). Sadece odadan odaya dolaşıp orada bulduğum her şeyi öldürüyorum. Miyazaki ve arkadaşlarının çalışmalarının tadını çıkarmanın basit, mağara adamı tarzı bir yolu ama benim için yeterli.

Eh, daha fazla değil. Lands Between tarihimi, Geoff “SmoughTown” Truscott’ın izniyle GamesRadar aracılığıyla yeni ve tamamen resmi olmayan bir bilgi kitabıyla pekiştireceğim . Adı Grace Given ve aman Tanrım, gerçekten çok güzel.

Ayrıca, aman Tanrım, kesinlikle pahalı. Özellikle, en ucuz baskı için tam 215 £ (yaklaşık 275 $) ve “Sınırlı” ve “Hayırsever” baskıları için sırasıyla 602 £ (~775 $) ve 859 £ (~1.110 $)’a kadar çıkıyor. Sınırlı baskı bir sanat baskısıyla geliyor ve Hayırsever kademesine para harcayan herkes kitabın arkasına adını yazdıracak ve her iki daha pahalı versiyon da biraz daha gösterişli malzemelerden yapılmış ve altın kenarlı yaldızlara sahip.

Kitap aslında 2025’te piyasaya sürülecek, bu yüzden şu anda bunların hepsi ön siparişle ilgili şeyler, ancak piyasaya sürüldüğünde “Miyazaki’nin son şaheserinin temelindeki mitolojiye kapsamlı bir derin dalış” içerecek. O kadar yaratıcı bir titan olduğunuzu düşünün ki, sadece bir tane değil, “son” bir şaheseriniz var. Sanki onları düşünmeden, gelişigüzel bir şekilde fırlatıp atabilirsiniz.

Kitap ayrıca, dediğim gibi, kesinlikle muhteşem. Endüstri öncesi bir yazıhaneden alınmış, el yapımı, filigranlı bir İncil gibi görünüyor, Elden Ring karakterlerinin yüzleri kabartmalı ve ön tarafında, bu oyunlarda kimin kim olduğunu bilmediğimin güzel bir resmi var—ön kapakta kılıç ve at olan bir adam.

Bu saçma ve pahalı bir lüks— Elden Ring’in doğası gereği yarattığı türden—ama itiraf ediyorum ki biraz cazip geliyor. Ne yazık ki, oyun gazeteciliğinden kazandığım milyonlarca pound’un hepsi tasarımcı ilaçlarına ve tüm makalelerimi yazdığım nesli tükenmekte olan hayvanlara harcandı, bu yüzden sanırım biriktirmem veya bağış istemem gerekecek. Lütfen, iyi bir amaç için.

Bir Cevap Yazın