Scrolls’u Tek Bir Gezegene Taşımayı Amaçlayan İddialı Bir Starfield Modu İptal Edildi, Ancak Mod Yapımcıları ‘Proje Gerçekti’ Diyor”

Geçtiğimiz hafta, bir grup modcu Starfield Reddit’e yeni bir konsept tanıttı: The Elder Scrolls serisinden Tamriel’e adanmış, yerinde bir şekilde Project Tamriel olarak adlandırılan bir gezegen. Ancak büyük vizyonları görünüşe göre gerçekleşmemiş, zira birkaç gün sonra ekip planlarını iptal etmeye karar vermiş. 

Orijinal gönderide , Reddit kullanıcısı ve Project Tamriel’in arkasındaki potansiyel mod yapımcısı New-Star-340, modun nasıl görüneceğini özetledi. “Bu proje, Skyrim, Oblivion ve Morrowind’i Starfield’a kusursuz bir şekilde entegre ederek tek bir uzak gezegende birleşik ve sürükleyici bir deneyim yaratacak. Tamriel’i benzersiz bir Starfield dokunuşuyla yeniden tasarlıyoruz.” 

Ayrıca, New-Star-340’ın söylediğine göre, “projenin gelişimi boyunca yüksek kaliteli içerik” sağlamak için Skyrim, Oblivion ve Morrowind bölümlerinin ayrı ayrı yayınlanacağı modüler bir yayın yapısı gibi çeşitli özelliklerin ana hatlarını çizmeye devam ettiler. Ayrıca, otantik öğeler ve görevler olması gerekiyordu, yani “Elder Scrolls serisinden tüm silahlar, zırhlar, büyüler ve öğeler titizlikle taşınacak ve güncellenecek”, diye devam ediyor New-Star-340. “Görevler sadakatle yeniden yaratılacak ve oyuncular için otantik ama taze bir deneyim sağlanacak.” 

Sonuç olarak, proje ilginç görünüyordu, ancak modun kapsamı bazı oyuncuları endişelendirdi ve bunun mod yapımcılarının ilk tahmin ettiğinden daha büyük bir görev olabileceğini belirttiler. “Bunun 2050’de çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum,” diye yorumladı bir oyuncu , diğerleri ise bunun “en az yüz yıllık bir çaba” gerektireceğini belirtti. 

Topluluk heyecanı ve desteğinin eksikliği, Project Tamriel’in gerçekten başlamadan önce geliştirmeyi sonlandırmasının ana nedeni gibi görünüyordu. “İlk konsepti toplulukla paylaştıktan sonra, umduğumuz desteğin orada olmadığı açıkça ortaya çıktı,” diyor New-Star-340 ( VG247 aracılığıyla ). “Birçok hayran endişelerini dile getirdi ve bu projenin meyve vermesini görmekle ilgilenmediklerini belirtti. Ekip açısından, olasılıklar konusunda heyecanlı, tutkulu modculardan oluşan küçük bir gruptuk. Ancak aldığımız geri bildirimler, hissettiğimiz heyecanın daha geniş topluluk tarafından paylaşılmadığını fark etmemizi sağladı.”

Project Tamriel’in titrek karşılanmasına rağmen, New-Star-340 bu projeyi yerden kaldırmak için başka bir ekip çalışmasını destekleyeceklerini vurguladı. “Ancak şimdilik, ekibim ve ben topluluktan gerekli destek ve coşku olmadan bunun peşinden gitmeye değmeyeceğini düşünüyoruz,” diye devam ediyor New-Star-340. 

Ayrıca, Project Tamriel’i daha önce duyduğunuzu düşünüyorsanız ancak nedenini hatırlayamıyorsanız, bunun nedeni muhtemelen bu projenin onlarca yıldır devam eden yerleşik ve çok popüler bir Morrowind modlama projeleri koleksiyonuyla aynı adı taşımasıdır . VG247, New-Star-340’a bu modlardan haberdar olup olmadıklarını bile sordu ve New-Star-340 şu yanıtı verdi: “Başladığımızda mevcut projeden haberim yoktu. Herhangi bir karışıklığı önlemek için ismi değiştirme fikrimiz vardı ancak proje ilerlemeyeceği için bu artık tartışmalı bir konu.” 

Son bir hafta gerçekten inişli çıkışlı geçti ve herhangi bir modlama projesinin durması üzücü olsa da, bunun aslında hiç şansı olduğunu sanmıyorum. 

Bir Cevap Yazın