Apple, Google Nest Hub Benzeri Akıllı Ev Cihazı Geliştiriyor!”

Apple geçtiğimiz aylarda akıllı ev asistanı olarak bilinen HomePod’larını Türkiye’de satışa çıkardı. Aslında HomePod’un ilk versiyonu Apple’ın 2017’de yaptığı WWDC 2017’de tantıldı. Lakin HomePod cihazlarının bizim ülkemizde satışa çıkması uzun sürdü. Geçtiğimiz aylarda ise HomePod 2. nesil ve HomePod mini ülkemizde satışa çıktı. Yeni gelen sızıntılara göre ise şirket, Apple Intelligence uyumlu, Google Nest benzeri yeni bir akıllı ev cihazının üzerinde çalışıyor. Ayrıca yeni Apple TV’ler de geliyor.

MacRumors’tan bir ekip, Apple yazılımlarının derinlerine indiler ve yeni bir cihaz keşfettiler. Home Accessory17,1 adı ile ortaya çıkan akıllı ev cihazının Apple’ın Siri destekli yeni akıllı ev asistanı olabileceği düşünülüyor. İlk başta HomePod’a gelen güncelleme olabilir diye düşünülse de HomePod Apple’ın işletim sistemlerinde AudioAccessory olarak kayıtlı görünüyor. Ayrıca tanımlayıcı adındaki 17,1 kodu yeni gelecek olan iPhone 16 serisinde iPhone17,1 olarak kullanılacak. Şirketin aynı tanımlayıcı kodunu kullanması akıllı ev cihazınında A18 Bionic işlemciyi kullanabileceğini gösteriyor.

Son gelen sızıntılara göre Apple yeni bir akıllı ev cihazı üzerinde çalışıyor. Cihaz, Apple Intelligence uyumlu olarak gelebilir.Son gelen sızıntılara göre Apple yeni bir akıllı ev cihazı üzerinde çalışıyor. Cihaz, Apple Intelligence uyumlu olarak gelebilir.

Akıllı ev cihazına eğer A18 Bionic işlemci dahil edilirse bu cihazın Apple Intelligence destekleyebileceğini gösterecek. Sistemi inceleyen ekibin açıkladığına göre aynı kodlarda AppleTV14,4 ve AppleTV14,5 tanımlayıcı adlarında iki cihaz görünüyor. Bu da bizlere akıllı ev asistanının dışındaki başka bir sızıntıya göre şirketin Apple TV ve Apple TV Pro olarak iki farklı cihaz tanıtabileceğini ve A18 Bionic işlemci ile güçlendirerek yapay zekayı destekleyebileceğini söylüyor. Şu anda satışta olan Apple TV 4K 3. nesil ise 2022 yılında tanıtıldı ve A15 Bionic işlemci ile satışa çıktı.


Netflix eski nesil Apple TV modellerini gözden çıkardı: 31 Temmuz son tarih!Netflix eski nesil Apple TV modellerini gözden çıkardı: 31 Temmuz son tarih!

Netflix eski nesil Apple TV modellerini gözden çıkardı: 31 Temmuz son tarih!

Netflix bu kez 2. ve 3. nesil Apple TV kullanıcılarını ilgilendiren kötü haberi resmi olarak duyurdu. İşte detaylar…

Tüm bu sızıntıları topladığımızda şirket, yeni akıllı ev cihazıyla birlikte Apple Intelligence’ı ürünlerine daha fazla dahil etmek istiyor. Tüm ekosistemi sağladığınızda kuracağınız otomasyonlarla beraber yapay zeka siz eve geldiğinizde yaptığınız işlemleri kendisi yapabilir, eve geldiğinizde klimanız açık olabilir veya ışıklarınız açık çoktan bekleniyor olabilirsiniz. Şirketin bütün bu cihazları sonbaharda yapacağı etkinlikte tanıtması bekleniyor.

Sizce Google Nest benzeri akıllı ev cihazı hayatınızı ne kadar kolaylaştırabilir? Yapay zeka uyumlu yeni akıllı ev cihazlarını alma düşünceniz var mı? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın