Apple TV, Amazon Prime Video’nun Bu Özelliğini Aynen Kopyalayacak

Apple TV cihazlarında kullanılan özel işletim sistemi tvOS’in 18. sürümünün geliştirici betası yayınlandı ve Apple TV’nin, Amazon Prime Video kullanıcılarının oldukça hoşuna giden X-Ray özelliğini birebir kopyalayan Insight özelliğine dair detaylar ortaya çıktı.

Apple TV Insight ile Amazon Prime Video rekabeti kızışıyor

InSight, Amazon Prime Video’nun X-Ray özelliğine Apple’ın cevabı niteliğini taşıyor. Prime Video’daki X-Ray özelliği ile, istediğiniz herhangi bir sahneyi durdurduğunuzda, o sahnede hangi oyuncun hangi rolde yer aldığını ve sahnede çalan müziğin kim tarafından seslendirildiğini, şarkının ve albümün adı gibi güzel detaylara erişebiliyorsunuz.

apple-tv-amazon-prime-video-ozelligini-kopyalayacak-insightapple-tv-amazon-prime-video-ozelligini-kopyalayacak-insight

Apple tarafından geliştirilen Insight özelliğiyle, bir film veya dizi oynatılırken, duraklatabilir veya aşağı tuşuna basabilirsiniz. Bu işlem sonrası, ekrandaki oyuncuların küçük resimlerini görebiliyorsunuz. Bu küçük resimler oyuncuların gerçek adını ve karakterin adını içeriyor. Küçük resimlerden birine tıkladığınızda, oyuncu hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve yer aldıkları diğer film ve dizilere tek tıkla gidebilirsiniz.


Apple TV kullanıcılarına müjde! tvOS 17.5.1 yayınlandıApple TV kullanıcılarına müjde! tvOS 17.5.1 yayınlandı

Apple TV kullanıcılarına müjde! tvOS 17.5.1 yayınlandı

Apple, Apple TV kullanıcıları için yeni tvOS 17.5.1 güncellemesi yayınlandı. Peki, yeni güncelleme ile neler geldi? İşte detaylar…

Bu arada Apple TV, kullanıcılarını rakip platformlara yönlendirmekten de çekinmiyor. Oyunun yer aldığı diğer yapımlara tıkladığınızda, eğer o yapım Apple TV’de bulunmuyorsa, Amazon Prime Video, Hulu ve Plex’teki içeriklere de yönlendirilebilyorsunuz. Bu alanda tek istisna Netflix… Nitekim platform, bu tür platformlarda kendisine link verilmesini ve yönlendirme yapılmasına müsaade etmiyor.

InSight özelliği şu anda yalnızca tvOS 18 geliştirici betasında mevcut, bu nedenle beta programına dahil olmayan kullanıcılar, Apple TV donanımındaki TV uygulamasında görünmesi için biraz beklemek zorunda kalacak.

Peki sizler Apple TV’nin yeni Insight özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın