“Başkan Erdoğan’dan Astana’da Peş Peşe Temaslar: Aliyev ve Şahbaz Şerif ile 3’lü Zirve”

Başkan Erdoğan, toplantının başında karşıladığı Aliyev’e “Bayağı dirisin maşallah.” dedi, Aliyev de “Sizi görende.” yanıtını verdi.

Toplantıda Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da hazır bulundu.

İŞTE ÜÇLÜ GÖRÜŞMEDE ELE ALINAN KONULAR

İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile yaptığı üçlü görüşmeye dair detayları paylaştı.

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Üçlü görüşmede, bölgesel ve küresel konular ve ülkeler arasındaki iş birliği alanları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede; Türkiye-Azerbaycan ve Pakistan’ın birçok alanda atabileceği ortak adımlar olduğunu, bunların üç ülkeye de yararlı olacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, savaşların, çatışmaların ve gerginliklerin baş gösterdiği bir coğrafyada ortaya konacak iş birliklerinin bölgesel ve küresel barışa da hizmet edeceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın