Batlefield, 7 için ilk sızıntılar, ortaya çıktı?

2002 yılında Call of Duty serisine rakip olduğundan beri piyasada büyük bir etki yaratan Battlefield serisi, çok yakın bir zamanda Battlefield 7 ile geri dönebilir. 2021 yılında yayınlanan Battlefield 2042’den beri sessizliğini koruyan serinin yeni oyununa dair önemli bilgiler sızdırıldı.

2021 yılında piyasaya sürdüğü Battlefield 2042 için periyodik olarak yeni içerikler yayınlayan ve oyuncularını mutlu eden EA, bir yandan da serinin yeni oyununu bekleyenleri üzüyor. Hem Call of Duty hem de Battlefield serisinin tek kişilik hikaye modlarını adeta elinin tersiyle itmesi sonrası içerleyen oyuncular için güzel haberler kapıda gibi görünüyor.

Battlefield 7’ye ait oyuncu seçimi ilanı sızdırıldı

TheGamer’da yayınlanan bir habere göre, Battlefield 7 için yapılan bir oyuncu (casting) seçimi ilanı, oyunun potansiyel bir hikaye moduna sahip olabileceği yönünde ipuçları veriyor. Reddit’teki GamingLeaksAndRumours kanalında ilanı sızdıran KenanKok isimli kullanıcıya göre, oyunun bir sonraki Battlefield oyunu için kadın bir operatör arayışında olması söz konusu olabilir.

Sızdırılan bilgilere göre, oyunun kod adının ‘Timeless Fields’ (Zamansız Alanlar) olarak adlandırıldığı da ortaya çıkmış durumda. Battlefield oyunlarının bilindiği gibi aksiyon-macera/askeri temalı bir oyun olarak etiketlendiği ve son olarak kadın bir özel kuvvetler operatörü için oyuncu seçimi yapıldığı görülüyor.

Her ne kadar çok büyük bilgilere erişememiş olsak da bu küçük sızıntı bile Battlefield hayranları arasında büyük bir heyecan yarattı. Serinin önceki oyunlarındaki hikaye modları, bazı eleştirilere rağmen (özellikle çok kısa sürmesi) genellikle oyuncular tarafından beğeniliyordu.

Tüm bunlara rağmen, EA, henüz Battlefield 7 hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Bu nedenle, yeni oyunda hikaye modu olup olmayacağı konusunda kendilerinden gelen açıklamayı beklemek durumundayız.

Konuyla ilgili görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın