“Bu Fiyata Telefon Olur Mu? Nokia 105 (2024) Piyasaya Sürüldü!”

Nokia için telefonlar üreten HMD Global, geçtiğimiz aylarda HMD 105 adlı tuşlu telefonunu piyasaya sürmüştü. Şimdi Nokia, bu cihazı yeniden markalayarak yeniden karşımıza çıkardı. İşte TL karşılığı yaklaşık 400 TL eden Nokia 105’in detayları.

Bir zamanların popüler markası Nokia, uzun bir süredir pazarda tutunmaya çalışıyor. HMD Global üretimi cihazlarla da istediği başarıyı elde edemeyen şirket, hala tuşlu telefonları ile pazarda yer etmeyi başarıyor. Bugün Nokia 105 (2024) modelini piyasaya süren şirket, bu cihazın HMD 105’in yeniden markalanmış bir versiyonu olduğunu belirtiyor.

2 inç büyüklüğünde 120 x 160 piksel çözünürlüğünde bir ekranla gelen Nokia 105, daha önce de dediğimiz gibi bir tuşlu telefon. Bu sayede gayet basit ve sade bir yapısı olan 105, 4GB gibi mütevazı bir dahili depolama alanına sahip. Ancak alanı genişletmek isteyen kullanıcılar için 32GB’a kadar destekli microSD kart yuvası da cihaz üzerinde mevcut.


Samsung sevilen modelinin fişini çekti! Artık üretilmeyecek mi?Samsung sevilen modelinin fişini çekti! Artık üretilmeyecek mi?

Samsung sevilen modelinin fişini çekti! Artık üretilmeyecek mi?

Samsung Galaxy S serisi için çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre Samsung artık Galaxy S serisinde o modeli üretmeyecek…

Günümüz telefonlarının beşte biri ölçüsünde 1000 mAh’lik bir pile sahip olan 105 (2024), fazla bir fonksiyonu olmadığı için bu pille tam 18 saat kullanım sunuyor. Üzerinde bir adet kulaklık girişi de taşıyan cihaz, FM Radyo, MP3 oynatıcı, LED flaş gibi özellikleri ile günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor. IP52 ile toza karşı dayanıklılık gösteren 105, bir Nokia klasiği olan Snake oyununu içerisinde barındırıyor. 2G desteği ile tam bir internet desteği sağlıyor denilmese de, cihaz kullanım alanına göre yeterli performans sunuyor.

Siyah, mavi ve mor renk seçenekleri ile pazara sürülen Nokia 105 (2024) 15 Dolar gibi cüzi fiyatıyla tuşlu telefon ihtiyacı olanların imdadına yetişiyor. Siz Nokia’nın yeni modelini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın