“Okul, Akıllı Telefonları Nokia Tuşlu Telefonlarla Değiştirdi!”

İngiltere’nin en prestijli eğitim kurumlarından Eton Koleji, yeni öğrenci alımlarında radikal bir karara imza attı: Okul yönetimi, öğrencilerin akıllı telefon kullanımını tamamen yasaklayarak, onlara sadece arama yapma ve mesaj gönderme özelliği olan, eski nesil Nokia tuşlu telefonlar vereceklerini resmen duyurdu. Eton Koleji, verdiği bu kararın ardından sosyal medyada kısa sürede viral oldu. İşte detaylar…

Bitmeyen trend: Nokia tuşlu telefon efsanesi

Yıllık 64.000 dolar ücretiyle dikkat çeken Eton Koleji, akıllı telefon kullanımının gençlerin ruh sağlığı ve genel refahı üzerindeki olumsuz etkileri konusundaki artan endişeler nedeniyle bu kararı aldığını açıkladı. Ayrıca, yasağın sınıf içindeki dikkat dağınıklığını azaltması ve öğrencilerin haşarı davranışlarını iyileştirmesi bekleniyor.

akilli-telefonları-nokia-tuslu-telefon-ile-degistiren-okul-2akilli-telefonları-nokia-tuslu-telefon-ile-degistiren-okul-2

Londra’nın batısındaki Windsor kasabasında bulunan ve yaklaşık 600 yıl önce kurulan Eton Koleji, Boris Johnson ve David Cameron dahil olmak üzere ülkenin 20 başbakanını yetiştirmesiyle biliniyor. Prens William ve Harry, 1984 ve Hayvan Çiftliği kitaplarının efsane yazarı George Orwell, James Bond’un yaratıcısı Ian Fleming ve Oscar ödüllü aktör Harry Redmayne gibi tanınmış isimler de okulun mezunları arasında yer alıyor.


Bit pazarına nur yağıyor: Tuşlu telefon satışları tavan yaptı!Bit pazarına nur yağıyor: Tuşlu telefon satışları tavan yaptı!

Bit pazarına nur yağıyor: Tuşlu telefon satışları tavan yaptı!

Son yıllarda artan akıllı telefon bağımlılığı, tuşlu telefon satışlarında patlamaya sebep oldu. İşte detaylar…

Bu Eylül ayından itibaren, Eton Koleji’ne yeni başlayacak 13 yaşındaki öğrencilerin akıllı telefon kullanması kesinlikle yasaklanacak. Okulun müdür yardımcısı Mike Grenier, yeni öğrencilerin velilerine gönderdiği mektupta, çocuklarının akıllı telefonlarındaki SIM kartların okul tarafından verilen Nokia telefonlara aktarılacağını bildirdi.

Peki sizler okulun aldığı bu ilginç kararla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın