“BYD fiyatları ne zaman: ucuzlayacak” CEO’dan kritik açıklama”

Çinli otomotiv devi BYD, Türkiye’ye 1 milyar dolarlık devasa bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Manisa’da kurulacak fabrika ile yıllık 150 bin araç üretilmesi hedefleniyor. Bu yatırımın Türkiye otomotiv sektöründe yeni bir dönem başlatacağı belirtiliyor.

Habertürk’ün haberine göre BYD Türkiye Distribütörü ALJ Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, şriektin fabrika yatırımını ele aldı. Konuyla ilgili olarak Bozkurt; Türkiye’nin stratejik konumu, lojistik avantajları ve deneyimli tedarik zincirine dikkat çekti. BYD yatırımının da bu potansiyeli gözler önüne serdiğini aktardı.

byd-bao-3-ozellikleri-fiyatibyd-bao-3-ozellikleri-fiyati

BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun ise Manisa’da kurulacak fabrikanın markanın Avrupa’daki büyüme stratejisinin önemli bir ayağını oluşturacağını belirtti. Ergun, Türkiye pazarına olan güvenin tam olduğunu ve BYD’nin büyüme stratejisiyle pazar dinamiklerini değiştireceğini söyledi.

Ergun, “Biz ilk günden itibaren planlarımızı buna göre yaptık. BYD’nin bu yatırım kararı, markanın Türkiye’de yeni bir döneme girmesini sağlayacak. Önümüzdeki dönemde BYD’nin çok agresif bir şekilde büyüyeceğini göreceğiz” ifadelerini kullandı.


Elon Musk satın aldıktan sonra X (Twitter) kullanıcı sayısı ne durumda?Elon Musk satın aldıktan sonra X (Twitter) kullanıcı sayısı ne durumda?

Elon Musk satın aldıktan sonra X (Twitter) kullanıcı sayısı ne durumda?

X (Twitter) cephesinde, Elon Musk satın alımı sonrası kullanıcı sayısındaki durum merak ediliyor. İşte son gelen rakamlar…

Çin’den ithal edilen araçlara getirilen ek gümrük vergisi uygulaması da BYD’nin yatırım kararını hızlandıran bir etken oldu. Yerli üretime geçene kadar ek vergiden etkilenmeyecek olan BYD, avantajını kullanarak daha rekabetçi fiyatlarla tüketiciye ulaşmayı hedefliyor.

Kasım-Aralık aylarında araçlarımızı daha ulaşılabilir bir şekilde sunmaya başlayacağız. Bu da BYD’nin 2024 yılını 10 bin adetler civarında tamamlamasını sağlayacak. Sonraki yıl ise bunun en az 3 katını satacak kadar potansiyele sahip olacağız.

Model sayılarımız da hızla artacak. Aynı zamanda üretim planlamalarına bağlı olarak yıl sonunda ATTO 3 ve SEAL U DM-i modeline ek olarak elektrikli bir modeli daha sunmayı planlıyoruz.

Bir Cevap Yazın