“Capcom, Yeni Resident Evil Serisini Duyurdu: Resident Evil 7 Yönetmeninden Yönetiliyor!”

Capcom , Capcom Next Summer 2024 yayını sırasında sonunda bize bir sonraki Resident Evil oyunu hakkında birkaç bilgi verdi ve bunlar çok da önemli bilgiler olmasa da, satır aralarını okursanız kulağa umut verici geliyor. 

Yönetmen Koshi Nakanishi canlı yayın sırasında “[ Resident Evil 7 ]’ den sonra ne yapacağımı anlamak gerçekten zordu ,” diyor . “Ama buldum ve dürüst olmak gerekirse, önemli hissettiriyor. Henüz hiçbir ayrıntıyı paylaşamam, ancak paylaşabileceğim gün için heyecanlı olmanızı umuyorum.”

Nakanishi daha önce Resident Evil 7: Biohazard , ilk Resident Evil Revelations ve Nintendo 3DS için Resident Evil Mercenaries 3D’ye liderlik etti ve Resident Evil 5’te tasarımcı olarak çalıştı . Şüphesiz etkileyici bir özgeçmiş, ancak beni her şeyden daha çok heyecanlandıran şey, Nakanishi’nin Resident Evil 7’yi serideki bir sonraki oyun için bir ilham kaynağı olarak kullanma fikri. 

Birçok oyuncu Resident Evil 7’yi sorunlu bir seriyi kurtaran oyun olarak görüyor . Resident Evil 4’ü takip etmek zorunda kalan kimseyi kıskanmıyorum ve Resident Evil 5 çöp yangınından çok uzak olsa da, hem o hem de Resident Evil 6, Leon’un İspanyol kırsalındaki maceralarıyla karşılaştırıldığında sönük kalıyor. 

Resident Evil 4, harika bir hikaye, kahraman ve aksiyon sahneleri sayesinde korkutma konusunda oldukça uysal olmayı başardı ancak sonraki iki oyun korkuyu aksiyonla değiştiren bir odak değişikliğinden gerçekten zarar gördü. Bu yüzden Resident Evil 7’de Baker evinin kapısına ilk geldiğimde ve Cadılar Bayramı korku labirenti olarak kullanılan bir evde saatlerce kovalanmaya dayanmak zorunda kaldığımda, serinin beni tekrar korkutmaya başlamasından hastalıklı bir şekilde memnun oldum. 

Bir sonraki oyunun ana giriş olacağı gerçeğinin dışında, Nakanishi yaklaşan oyunun nasıl görüneceği hakkında daha fazla bir şey açıklamadı. Bu yüzden şimdilik yapabileceğim tek şey, Biohazard kadar korkutucu olmasa bile, en azından daha korkutucu olmasını ummak. 

Son birkaç yıldır ortalıkta bir sürü Resident Evil 9 söylentisi dolaşıyor. En sonuncusu sadece birkaç ay önce, Resident Evil’ın açık dünya oyunu olacağını iddia eden Dusk Golem adlı bilinen bir sızıntıcı tarafından ortaya çıktı: “Dragons Dogma 2, açık dünya oyunları için RE Engine işlevselliğini genişletti, bu teknolojiyi temel alan diğer iki oyun Monster Hunter Wild ve Resident Evil 9,” diyor Dusk Golem bir tweet’te . Bu muhtemelen Resident Evil 8’in haritasına benzeyeceği anlamına geliyor, ki bu da serinin şu ana kadar açık dünyaya en çok yaklaştığı şey. 

Bunların hiçbiri henüz kanıtlanmadı, bu yüzden Capcom daha fazla ayrıntı paylaşmaya hazır olduğunda yeni oyunun nasıl görüneceğini beklemek ve görmek en iyisi. Ne yazık ki, bu önümüzde uzun bir bekleyiş daha olacağı anlamına gelebilir ve bu canlılık kanıtına sahip olmak güzel olsa da, Summer Game Fest sırasında bir sonraki oyun hakkında biraz daha fazla şey görmeyi dilerdim . 

Bildiğimiz tek şey, Resident Evil 8’in DLC’si Shadow of Rose’un sonunda Ethan Winters’ın kızı Rose’un, artık Blue Umbrella’nın hizmetinde olan Chris Redfield ile yeni bir göreve çıkmaya hazır olduğu. Yani bu ikisiyle tekrar karşılaşmamız çok olası görünüyor.  

Bir Cevap Yazın