Final Fantasy 14’ün yönetmeni, Pictomancer’ların %1 DPS artışı için kendi güçlendirmelerini manuel olarak kaldırmaları gerekmediğini doğruladı ve Dawntrail’in 7.01 yamasıyla ilgili diğer görev değişikliklerini özetledi.

Final Fantasy 14: Dawntrail çıkalı henüz bir hafta bile olmadı. Ben de hikayenin son perdesine yeni yeni yaklaşıyorum, ancak bu, dünyanın hayranlık uyandıran açgözlü teori üreten topluluklarının yeni iş dengesi ayarlamalarına saldırmasını engellemedi.

“Gökyüzü düşüyor” diyen, işlerinin sonsuza dek mahvolduğunu söyleyen epeyce insan var. Black Mage’in başının dertte olduğunu duydum ama hareket edebilmeyi seviyorum, bu yüzden de bu lanet şeyi zar zor oynuyorum. Genel olarak, bu tür erken dönem uyum süreci çok tanıdık.

Bir ninja olarak, Endwalker’da Square Enix’in kısa bir süreliğine patlama penceremiz (MMO terminolojisine aşina olmayanlar için, her iki dakikada bir çok hasar verdiğiniz bölüm) boyunca dört kez boşluk kapatma saldırısı yapmamız gerektiğini önerdiğini hatırlıyorum.

Bu berbattı. Her boşluk kapatıcı kullandığınızda, karakteriniz bir saniyeliğine yerinde kalıyor – bu hem bir ninja için korkunç bir sınıf fantezisi, hem çevik ve çevik bir savaşçı olma işi, hem de çok büyük bir bela. Square bunu hemen değiştirdi ve şimdi boşluk kapatıcı (veya) normal bir şok arasında seçim yapma şansına sahipsiniz.

Tüm bunların yanı sıra oyun yönetmeni Naoki Yoshida (Yoshi-P) , oyuncuların geri bildirimlerini ve ekibin yakın gelecekte bazı şeyleri değiştirme planlarını özetleyen bir basın açıklaması yayınladı .

The funniest change is at the bottom of the list, but I’m going to go over it first here—Pictomancer, the Bob Ross of Final Fantasy 14 jobs, had an absolutely cursed rotation (as shared on the ffxivdiscussion subreddit) where players can manually cancel a buff by right-clicking it in order to gain a whopping 1% DPS increase. “This has been mathed out to being under 1% overall DPS to do,” explains painterly scholar tordana, “at the cost of making your rotation extremely more painful and strict.” A truly misbegotten alternative.

“This will be addressed with Patch 7.01,” Yoshi-P promises, “but we ask that you please refrain from manually removing these status effects when practising your rotations. My apologies for any confusion this may have caused.”

Monks will be getting a tune-up in patch 7.01 as well, fixing “incorrect potencies” for their job actions and “minor adjustments to the job HUD”. Yoshi-P then apologises “for monk’s inadequate performance, which presently differs from what we previously announced.”

Astrologian, meanwhile, will be getting its cooldown (recast) timer on Lightspeed, an ability which gives a boost of speed to your actions for 15 seconds, reduced—as well as given charges for added flexibility. “We’re also planning to shorten the recast time of their two draw actions, and adjust the potency of Macrocosmos,” he adds.

Viper, the other new kid on the block, also has “several improvements” planned. While Yoshi-P is vague on the details, he mentions easing up on positional requirements—that is, abilities which deal more damage based on whether you’re hitting an enemy from their flank or their rear (stop giggling). I’ve been levelling Viper alongside Ninja, and I honestly don’t have any complaints so far, so that’s all news to me.

Black Mage will have the level requirement for Umbral Soul nudged down in a future patch, which is—at present—accessible at level 76. As for why this is significant, in Final Fantasy 14, you get locked out of your higher-level abilities if you get plonked into a lower level dungeon via, say, the Duty Roulette, so this should be a big quality of life bump even for max-level thaumaturges.

Tanks will also be getting some TLC in Patch 7.01. In Dawntrail, several gap closers have had their damage component removed in an effort to keep them as buttons you press to, well, close the gap, rather than being mandatory parts of your damage rotation.

Ancak bu durum bazı sorunlara yol açtı; örneğin, etkilenen yetenekler artık hasar vermiyor, yani düşmanlık (saldırganlık) üretmiyorlar ve bu da pek doğru durmuyor: “Bunu düzeltmek için, 7.01 Yaması’nda tankların alan etkili saldırılarına ve hareket yeteneklerine daha fazla düşmanlık etkisi ekleyeceğiz.”

Her zamanki gibi, bu tür anında ve net iletişimi görmek güzel—ancak her genişleme paketinde başlangıç ​​sorunları yaşanır ve belirli oyuncuların Square Enix’in bir şekilde en sevdikleri işi yok ettiğini ilan ettiğini duyarsınız. Her halükarda, Yoshi-P’nin oyunun bir sonraki genişleme paketi için planladığı büyük revizyonlar için iyi bir test çalışmasıdır ; bunlar gerçekleşirse çok daha büyük bir felakete yol açacaktır.

Bir Cevap Yazın