“Finansal Teknoloji Canoe Intelligence, 36 Milyon Dolar Yatırım Aldı”

Yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini kullanarak yatırım yapılmasına odaklanan Canoe Intelligence, 36 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin 36 milyon dolarlık C serisi yatırım turu, Goldman Sachs liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turunda F-Prime Capital ve Eight Roads da yer aldı.

Canoe Intelligence, en son 2023 yılında 25 milyon dolarlık B serisi yatırım turu ile karşımıza çıkmıştı. Canoe Intelligence tarafından aktarılan bilgilere göre 2023 yılından bu yana şirketin değerlemesi 3 katına çıktı. Girişim, yeni gelen yatırımı Ar-Ge yatırımı yapmak ve hizmetlerini genişletmek için kullanılacağını açıkladı.

Canoe Intelligence, 2013 yılında özel yatırım firması Portage Partners bünyesinde kuruldu. Canoe, 2017 yılında Portage’tan ayrılarak bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başladı. Şirket, temelde yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini kullanarak yatırım süreçlerini otomatikleştiriyor. Böylece yatırımcıların, zamandan tasarruf etmeleri ve operasyonel maliyetleri düşürmeleri sağlanıyor.

Şirket, müşterilerine güvenilir veri ve analizler sunarak yatırım kararlarını daha doğru ve bilinçli bir şekilde almalarına yardımcı oluyor. Aynı zamanda kullanıcıların yatırım risklerini azaltarak getirilerini artırıyor. Canoe Intelligence, müşterilerin tüm yatırım faaliyetlerini tek bir platformdan yönetmelerini de kolaylaştırıyor.

Canoe Intelligence, özellikle geleneksel hisse senetleri ve tahviller dışında kalan yüksek getiri potansiyeline sahip alternatif yatırımlara odaklanıyor. Bu tür yatırım yönetimi karmaşık olduğu için Canoe Intelligence, bu süreci basitleştirerek daha erişilebilir hale getiriyor.

325’in üzerinde müşteriye sahip olan Canoe Intelligence’ın müşterileri arasında çeşitli kurumsal yatırımcılar, varlık hizmet sağlayıcıları ve varlık yöneticilerinin yer aldığını da ekleyelim.

Bir Cevap Yazın