“Baldur’s Gate 3 Yaratıcısı, D&D Ortamında Küfür Etmenin Yollarını Açıklıyor”

Hiç Baldur’s Gate 3 oynadınız mı ve Ketheric Thorm’u 11.000 poundluk bir ayıyla yere sermeye hazırlanırken , ona atlarken tam olarak ne bağıracağınızı merak ettiniz mi? Şanslısınız—şimdi, işin en üst otoritesinden sözlü olarak nasıl bilgi verileceğiyle ilgili gayriresmi bir Twitter eğitimi var.

Twitter’da “Aman Tanrım” demenin en doğru yolunun ne olduğu sorusuna yanıt olarak , Forgotten Realms ortamının yaratıcısı Ed Greenwood , Pantheon’a nasıl düzgün bir şekilde küfür edileceği konusunda harika ve yetkili ayrıntılara giriyor (teşekkürler, Wargamer ).

“Yani Diyarlar’da aklı başında olan herkes tüm tanrılara inanır,” diye açıklıyor Greenwood—bu mantıklı, zira söz konusu tanrılar düzenli olarak ilahi saçmalıklar yapıyor. Daha sonra “ya en çok saygı duydukları ya da onları en çok kızdıran tanrılara yemin ederler.

“Bu yüzden Mystra için, (büyünün) tanrıçası için eşdeğer yemin şu olurdu: ‘Elminster Farruking Aumar!'” Bağlam için, “farruk”, Unutulmuş Diyarlar’daki f-bombasının eşdeğeridir – kendiniz farruk yapın, ben farruking yaptım, farruking resmini anladınız. Elminster’ın neden ortaya çıktığına gelince, o Mystra’nın seçilmişi – yani D&D’nin İsa Mesih’i. Yani belirli bir tanrı için. Greenwood daha sonra farklı tanrılar için birkaç başka mesih benzeri açıklamayı listelemeye devam ediyor.

(Görsel kaynağı: Twitter’da @theedverse/X.)

Tebrikler, artık Shadowheart’ın inlemesini ve incilerine tutunmasını sağlayacak ya da sizi bıçaklayarak öldürecek tam cümleyi biliyorsunuz. Muhtemelen ikincisi.

Ancak, Greenwood’un da bize hatırlattığı gibi , Unutulmuş Diyarlar’daki kutsal yeminler genellikle “(tanrının) (özelliği) adına… Yani: ‘Cyric’in Kutsal Olmayan Deliliği Adına!’ veya ‘Loviatar’ın Kesintisiz Kırbacı Adına!’ veya ‘Ilmater’in Kutsanmış Kanı Adına!'” yapısını izler.

Kabul ediyorum, ayağımı bir yere çarptıktan veya parmaklarımı bir araba kapısına sıkıştırdıktan sonra söylenecek çok fazla kelime var, ama yine de iyi donanımlı olmaktan mutluyum. Greenwood’un bilgeliği, bir grup müridi, seçtikleri tanrıya nasıl küfür edeceklerini sormak için hemen çağırdı. Örneğin, intikam tanrısı Hoar, ” Hoar’ın vuran şimşekleri adına!”, “Doombringer’ın üç gök gürültüsü adına!” ve “Jaxanaedegor Farruking Doomfall!” ifadeleriyle cezbedilebilir .

Özgürlüğün, güzelliğin, kılıç ustalığının, dansın (alanların listesi bir süre daha uzar gider) kaotik iyi drow tanrıçası Eilistraee’nin ritmi şu ifadelerle bozulabilir : “Kazra Farruking Louantrar!”, “Karanlık Dansçının Çıplak Güzelliği Adına!”, ya da eğer ona bu konuda daha nazik olmak istiyorsanız, “Tanrıçanın İlahi Dansları Adına!”

Özellikle Greenwood’un drow ifadelerinin hayranıyım . Bunlar arasında “Eltiah Lolth!” veya “Lolth tükürüğü!” ve “Ua tah phind thlah ea Lolth!”, yani “Lolth’un ölümcül öpücüğüyle!” yer alıyor. Bir duthlur veya ogglin’e titreşimlerinin waela olduğunu söylemek istiyorsanız harika.

(Görsel kaynağı: Twitter’da @TheEdVerse/X.)

Peki, Ketheric Thorm’u yörüngeden bir ayıyla yok etmeden önce onu nasıl düzgün bir şekilde üzebilirsiniz? Ne yazık ki, Greenwood bunu söylemiyor, ancak “Ketheric Farruking Thorm!”un gayet iyi olacağını düşünüyorum. Ancak, dehşet içinde izlediğini varsaydığım myrkulite’leri için uygun ifadeleri var: “Ölümcül’ün yorulmak bilmeyen gülümsemesi adına!” ve “Rabbin sonsuz kemikleri adına!” korkunun uygun ünlemleridir.

Bu eğlenceli yeni kelimeleri mevcut kelime dağarcığımıza yerleştirmeye gelince, belki de bu Sex% hız koşularına Farruking% hız koşuları demeliyiz .

Bir Cevap Yazın