GTA Online’ oyuncuların, yıllardır istediği bir yaşam, kalitesi özelliğini oyuna ekliyor, ardından: bunu ücretli! hale getirerek, hayal kırıklığı yaratıyor, Uzun zamandır yapılan en, iğrenç şeylerden biri…

GTA Online oyuncularının oyun çıktığından beri çok istediği bir yaşam kalitesi özelliği var ve Rockstar bunu uygulamaya yeni başladı: ödeme duvarının ardında. GTA Online’ın son etkinliğinin adı Bottom Dollar Bounties ve oyuncuların Los Santos’ta Dog the Bounty Hunter hayatını yaşamalarına odaklanıyor, ancak oyun içi telefonlara yeni Vinewood Club uygulamasını da ekliyor.

Bu uygulama “kolayca araç talep etmenizi, tüm ödenmemiş ticari güvenli kazançlarınızı talep etmenizi ve oyun içi telefonunuzdan cephanenizi yenilemenizi sağlar.” GTA Online’da işletmenizden nakit toplamak her zaman biraz zahmetli olmuştur ve bunu telefonunuzdan yapabilmek açıkça büyük bir gelişmedir. İşin püf noktası, elbette, bunun yalnızca ayda 8$ ödeyen GTA+ aboneleri için geçerli olmasıdır ( teşekkürler, GamesRadar+ ).

“Birinci günden beri GTA+’nın abone olmayan oyunculardan gerçekten iyi özelliklerin kilitlenmeye başlayacağına dair endişeler vardı,” diye yazıyor Select_Ad3588 GTA Online subreddit’inde. “Araba bayiliği ve bok gibi şeyler zaten sınırları zorluyordu, ama şimdi bir de lanet olası bir ödeme duvarının arkasına bir QoL güncellemesi eklemek mi? Bu gerçekten üzücü ve beni GTA 6 Online konusunda çok daha fazla endişelendiriyor .

“Çok sayıda oyuncu bu özelliği talep etti, evet, ‘geri bildirimlerimizi dinliyorlar’ ve bunu nasıl paraya çevireceklerini anlamaya çalışıyorlar. Bir süredir yaptıkları en iğrenç şeylerden biri.”

“10 yıllık bir oyunda en çok istenen bir özelliğin bir ödeme duvarının arkasına kilitlendiğini hayal edin…” diyor Xplosiv84 . “Daha az oynamak için daha fazla ödeyin” diye ekliyor MaxAliga . “GTA+’ım var ve ben bile bunu tüm oyunculara vermemenin aptalca olduğunu düşünüyorum” diyor IDKRedditsz . “Bu bir özellik değil, hantal yönetim sisteminizi geliştiriyor.”

Bu konu hakkındaki ana başlıkta herkesin istediği bir özelliğin eklenmesine dair tek bir olumlu tepki yok. Her fiziksel konumu ziyaret etmek zorunda kalmadan kazançlarınızı talep edebilme yeteneği bu topluluğun uzun vadeli bir isteğiydi, ancak tepkilere bakılırsa Rockstar herkesin annesine kişisel olarak hakaret etmiş gibi.

En kötüsü bu bile değil: PC’de mi oynuyorsun? İşin bitti dostum! Rockstar’ın GTA Online’ın PC versiyonuna desteği, platformda çok başarılı olmasına rağmen, GTA+’a abone olabileceğiniz tek yer olan yeni nesil konsol versiyonları yerine, son nesil konsol versiyonlarıyla aynı seviyede. 

Yani Rockstar sadece GTA Online oyuncuları için bazı temel işlevleri ücretli olarak kapatmakla kalmadı, aynı zamanda PC’de erişilemez hale getirdi. Bu, insanların düşüncelerinin gelecek yaza ve GTA 6’nın çıkışına yönelmesine neden olan türden bir şey : Rockstar bunun çok oyunculu öğesi hakkında hiçbir şey tartışmadı ancak GTA Online’ın yılda yarım milyar dolar kazandığı düşünüldüğünde , çevrimiçi oyunun yeni bir sürümüyle geleceği kesin.

GTA Online’ın gidişatı, özellikle GTA+’nın piyasaya sürülmesinden bu yana, birçok oyuncunun para kazanma ve sömürücü taktikler hakkında homurdanmasına neden oldu. Aynı zamanda, bu durum Rockstar ve Take-Two için kesinlikle para toplamasını engellemedi, bu yüzden bir şeylerin değişeceğini görmek zor. GTA Online’ın bir sonraki yinelemesi ilk günden itibaren bir abonelik hizmetiyle piyasaya sürülmezse, şaşırırdım. Üzücü olan şey, bu örnekten yola çıkarak, Rockstar’ın insanların ne istediğine bakmaktan ve sonra onlara bunu vermekten çekinmemesi: yüksek bir fiyata.

Bir Cevap Yazın