“Honda ve Sony: Ortak Elektrikli Otomobil İçin Çıkış Tarihi Belli Oldu!”

Honda ve Sony bugün ortaklaşa geliştirdikleri yeni EV modelleri Afeela hakkında açıklamalar yaptı. Aracın çıkış tarihini bildiren Japon devleri, anlaşılan o ki bizleri biraz daha bekletecek. İşte Honda ve Sony ortaklığında geliştirilen Afeela elektrikli otomobilin çıkış tarihi.

Honda ve Sony bir süre önce EV üretmek için ortak bir girişimde bulundu. Afeela isimli bir marka etrafında toplanan Japon şirketler, bugün ilk elektrikli otomobilleri için tarih verdi. Afeela ilk otomobilini 2026 yılında piyasaya sürecek.

honda-ve-sony-elektrikli-otomobilleri-icin-tarih-verdi-2honda-ve-sony-elektrikli-otomobilleri-icin-tarih-verdi-2

Tabi kendi elektrikli otomobili üzerinde de çalışmaları sürdüren Honda, 0 Serisi ismini verdiği elektrikli otomobillerini yine 2026 yılında piyasaya süreceğini duyurdu. Yani şirket 2026 yılında hem kendi otomobilini hem de Sony ortaklığındaki Afeela modellerini pazara sürecek. Görünüşe göre bir tarafta marka etkisini kullanacak olan Honda, diğer tarafta teknolojik gelişmelere daha iyi ayak uyduracak.


Porsche satışlarında sert düşüş! Neler oluyor?Porsche satışlarında sert düşüş! Neler oluyor?

Porsche satışlarında sert düşüş! Neler oluyor?

Porsche 2024 yılının ilk yarısındaki satış rakamlarını açıkladı. Görünüşe göre Porsche bu yıl istediği satış rakamlarını elde edemedi.

Şimdilik iki model için de detaylı bilgiler bulunmasa da 0 Serisinin tek şarjla 483 kilometreden fazla yol yapabileceği bilgisi ortaya atıldı. Afeela sedan modelinin de aynı 91 kWh lityum iyon pile sahip olacağı öne sürüldü. Sadece 0 Serisi için 61 milyar Euro yatırım yapan Honda, bakalım elektrikli otomobil modellerinde istediği başarıyı yakalayabilecek mi? Siz Honda ve Sony ortaklığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın