“Hugh Jackman, Wolverine Rolünü Nasıl Kaptığını Açıkladı”

Dünyanın en ünlü oyuncularından ve son dönemlerde süper kahraman filmlerinin aranan ismi olan Hugh Jackman, 1999 yılında vizyona giren ve büyük ilgiyle karşılanan Wolverine filmine nasıl seçildiğini anlattı.

Avustralyalı aktör, X-Men film serisinin ilk filmi için yapılan seçmelere katıldığında, Hollywood’da yeni bir isimdi ve büyük bir fırsat yakaladığının farkındaydı. Jackman, seçmelere hazırlanırken Wolverine karakterini daha iyi anlamak için günlerce çizgi romanları incelediğini söyledi.

Wolverine, Hugh Jackman için biçilmiş kaftandı

Hugh Jackman, Wolverine rolü için gerçekleştirilecek olan seçmelere katılırken hem çizgi romanlardan hem de daha önce yapılmış süper kahraman filmlerinden faydalandı.

Buna karşın Jackman, fiziksel görünüşünün role uygun olmadığı endişesini taşıyordu. Wolverine’in çizgi romanlarda kısa boylu ve kaslı olarak tasvir edilmesine rağmen, Jackman 1.90 metre boyundaydı ve o dönemler çok daha zayıf olduğu için olduğundan bile uzun görünüyordu.


Ücretsiz Marvel oyununu herkesten önce oynayabilirsinizÜcretsiz Marvel oyununu herkesten önce oynayabilirsiniz

Ücretsiz Marvel oyununu herkesten önce oynayabilirsiniz

Yeni dönemde büyük ilgi çekmesi beklenen Marvel Rivals için kapalı beta tarihleri resmen duyuruldu. İşte detaylar…

Aktör, seçmelerde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını, ancak rolü alamayacağından korktuğunu itiraf etti. Ünlü aktör, bu korkunun kendisini daha motive ettiğini ve yapımcıları etkilemek için Wolverine’in sert ve asi karakterini yansıtmaya özellikle özen gösterdiğini belirtti.

Seçmelerden sonra uzun bir süre yapımcıların kendisini aramadığını ve bunun kendisini endişlenedirdiğini bekleyen oyuncu, rolü kaptığını öğrendiğinde büyük bir rahatlama ve heyecan yaşadığını anlattı. Jackman’ın Wolverine rolündeki başarısı, onu dünya çapında tanınan bir yıldız haline getirdi ve kariyerinde bir dönüm noktası oldu.

Sizler Hugh Jackman ve Wolverine hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Bir Cevap Yazın