Yayıncı Kehanetini Gerçekleştiriyor ve Shadow of the Erdtree’yi Bir Dans Matıyla Yendi

Biliyor musun, Elden Ring’in Shadow of the Erdtree DLC’sinin zor olduğunu duymuştum. Akıl almaz derecede zordu. Söylemleri ateşleyecek kadar zordu. O kadar zordu ki, en sadık oyuncular bile, gerçekten iyi olanlar bile, sorunlarla karşılaşıyordu.

Ama şimdi birileri tüm oyunu bir DDR dans pistinde bitirdi, bu yüzden açıkça hepiniz sadece bir grup sızlanansınız. Bu şey cehennem kadar kolay, hayatım boyunca temel oyunda geçirdiğim dört (4) saate dayanarak son derece özgüvenli hissettiğim bir ifade.

Söz konusu kahraman yayıncı MissMikkaa ( VG247 aracılığıyla ) ve dürüst olalım: Bu gerçekten sadece zaman meselesiydi. FromSoft oyunlarını dans pedleriyle yenmek sadece köklü bir gelenek olmakla kalmıyor, MissMikkaa’nın kendisi de Miyazaki’nin en zorlu boss’larına her türlü beklenmedik şekilde soytarılık yapma konusunda uzun ve hikayeli bir kariyere sahip: akustik gitar kullanarak , tek elle , köpeğine bir şans vererek (tamam, bu kazara oldu). Hatta iki yıl önce dans pedleri yöntemini kullanarak Malenia’yı bile aptal gibi göstermişti.

Tamam, adil olmak gerekirse, tam olarak çocuk oyuncağı değildi. MissMikka, zaferini duyuran tweet’inde , Erdtree’nin son patronunu -inatçı Radahn’ı- alt etmenin kendisine “52 deneme ve 7 saatlik dans yastığı (ayaklarım ağrıyor)” aldığını açıkladı. Zaferinin son anını aşağıdaki Twitch klibinde görebilirsiniz.

Toplamda, Erdtree MissMikka’nın tamamlaması için tam yedi gün sürdü ve toplam 325 ölüme sebep oldu, bunların 69’u yer çekiminden kaynaklandı. Bir haftalık denemeden ne elde etmeyi umduğuna gelince, MissMikkaa tek bir şey söylüyor: “Umarım Miyazaki benimle gurur duyar.”

Miyazaki’nin ” Video oyunlarında gerçekten berbatım ” dediği göz önüne alındığında, Elden Ring yönetmeninin sadece gurur duymadığını, aynı zamanda bizim gibi sıradan ölümlülerin bu oyunu böylesine alışılmadık yöntemlerle yenmeyi başarmış olmasına şaşırdığını tahmin ediyorum. 

Bir Cevap Yazın