‘Dragon Age: The Veilguard’ Oyununda İlişki Seviyesi Yükseldikçe Yoldaşlarınız Beceri Puanları Kazanacak”

2024 ortalarındaki muhteşem Dragon Age damla damla akmaya devam ediyor. Son ifşaatlar arasında, serinin uzun zamandır beklenen dördüncü oyununun tamamen çevrimdışı olacağı ve mikro ödemelere sahip olmayacağı , açık dünya yerine görev tabanlı olacağı ve ölümü tamamen kapatabileceğiniz kadar ayrıntılı zorluk seçeneklerine sahip olacağı yer alıyor .

Game Informer’daki son not, işe alınabilen her yoldaşın yükseltilebilen bir “İlişki Seviyesi” olacağını ve her yükselttiğinizde bir beceri puanı kazanacaklarını açıklıyor. Bu seviye yalnızca romantik ilişkilerin gücünü ölçmek için de değil ve karakterlerin zorlukların üstesinden gelmelerine ve kişisel görevlerini çözmelerine yardımcı olarak geliştirilebilir. 

Oyun yönetmeni Corinne Busche’nin dediği gibi, “ilişkiler anahtardır, sadece romantizm değil, arkadaşlıklar da. Sadece karakterlerin sizinle olan ilişkilerine değil, birbirleriyle olan ilişkilerine de yaslanmak istedik. Bu, bulunan bir ailedir ve günün sonunda, birbirlerinin arkasında olduklarına güvenmeleri gerekir.”

The Veilguard’daki yoldaşların da oyuncu karakterinden çok daha küçük yetenek ağaçları olacak gibi görünüyor, sadece beş yetenekleri var. Bunun için çok fazla sızlanma ve diş gıcırdatmayı bekliyorum, ancak bu yetenekler gerçekten işe yarıyorsa ve bir sürü pasif bonus değilse, beş açıkçası yeterli. Özellikle de grubunuzda kimlerin olduğunu düzenli olarak değiştiriyorsanız, ki bunu yapmayı seviyorum, böylece kimse dışlanmış hissetmiyor.

Yoldaşların savaş etkinliğinin sizi daha çok sevmeleriyle artması konusuna gelince? Bu, Dragon Age’in Origins’deki kısmının bir parçasıydı. Onay oranları arttıkça, her NPC çekirdek istatistiğine bir bonus alırdı; Alistair daha yüksek bir yapıya kavuşurdu, Morrigan büyü konusunda daha iyi olurdu, vb. Veilguard bu bayrağı devralıyor gibi görünüyor ve ayrıca serinin diyalog seçeneklerini alaycı, arkadaş canlısı, doğrudan ve cilveli gibi çeşitlere ayırma geleneğini sürdürecek. Herkesin en sevdiği diyalog türünü öğrenmeyi ve sonra alaycı değilse, sürekli alaycı sözlerim ile onları fena halde rahatsız etmeyi dört gözle bekliyorum.

Dragon Age: The Veilguard’ın ilişkileri hakkında bir diğer ilginç not, romantik ilişki yaşamadığınız yoldaşlarınızın birbirleriyle ilişki kurmayı sürdürebilmesidir. Bu, Dragon Age: Inquisition ve Mass Effect 3’te, arkadaşlarınız arasında gelişen bir romantizmi duyabileceğiniz eğlenceli sahneler ekleyen bir özellikti ve geri döneceğini duyduğum için mutluyum. Baldur’s Gate 3’te kaçırdığım bir şeydi, sadece Wyll ve Karlach’ı shiplemem gerçekleşebilsin diye.

Bir Cevap Yazın