150 dolar! Steve “Jobs’ın takım ,elbisesini satıyorlar?

Steve Jobs’ın ikonik takım elbisesi ve bir dizi Apple hatırası müzayedeye çıkıyor. Lauren’s tarafından düzenlenen müzayedede, Jobs’ın Macintosh’un tanıtımında giydiği Brioni takım elbisesi, kravatı ve daha fazlası ayrı ayrı satışa sunuluyor. İşte müzayedede satılan Jobs hatıraları ve fiyatları…

Müzayedenin yıldızı, Steve Jobs’ın 40 yıl önce Macintosh’un tanıtım etkinliğinde giydiği Brioni takım elbisesi. Bu takım, aynı zamanda Bernard Gotfryd’in ikonik fotoğrafında da yer alıyor. Takım elbisenin açılış teklifi 10 bin dolar, ancak uzmanlar müzayedenin sonunda bu rakamın 30 bin dolara kadar çıkabileceğini öngörüyor.

steve-jobs-takim-elbisesi-muzayedesteve-jobs-takim-elbisesi-muzayede

Ayrıca, Jobs’ın o gün taktığı, İtalyan sateninden yapılmış Robert Talbott imzalı kravat da müzayedede. Bu kravat için en yüksek teklif şu an 150 dolar. Tüm bunların yanında bir de Macintosh XL var. Orijinal adıyla Apple Lisa 2/10 olarak biliniyor. Daha sonra Macintosh markasının başarısını yakalamak için yeniden isimlendirildi.


Steve Jobs’ın gizli kasası açıldı! Garip bir iPhone bulunduSteve Jobs’ın gizli kasası açıldı! Garip bir iPhone bulundu

Steve Jobs’ın gizli kasası açıldı! Garip bir iPhone bulundu

iPod’un mucidi Tony Fadell tarafından açıklanan, Steve Jobs’ın garip iPhone prototipi, bugünkü modern tasarımdan oldukça farklı.

Ne yazık ki, zamanında çok popüler olan bu ünite şu anda çalışmıyor, ancak bu durum koleksiyoncuları durdurmuyor tabi ki. Şu anki teklif 800 dolar ve daha da artması bekleniyor. Apple hayranları ve koleksiyoncular, bu tür ikonik eşyalar için büyük meblağlar ödemeye hazır.

steve-jobs-takim-elbisesi-muzayedesteve-jobs-takim-elbisesi-muzayede

Apple-1 sistemleri, prototip fareler, not defterleri, sözleşmeler, rozetler, posterler ve hatta çekler gibi birçok parça, geçmiş müzayedelerde binlerce dolara alıcı buldu. Özet olarak, Steve Jobs’ın ikonik takım elbisesi ve diğer Apple hatıra ürünlerinin müzayedesi, teknoloji tarihine tanıklık etmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat oldu.

Siz bu müzayede hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz kravat için ne kadar öderdiniz? Steve Jobs’ın hatıralarının bu fiyatlara gitmesi normal mi? Görüşlerinizi ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın…

Bir Cevap Yazın