League of Legends” Oyun Yönetmeni, Oyunları, İptal Eden Oyuncuların Nasıl Cezalandırılması Gerektiğini Soruyor: “Hemen mi Yoksa Biraz Hoşgörüyle mi

League of Legends oyun yönetmeni Pu Liu, Riot’un yalnızca yumuşak saldırıları tespit etme kapasitesini artırmakla kalmayıp, aynı zamanda ihlal edenleri cezalandırmanın yollarını da aradığını doğruladı. 

Liu duyurusunun bir parçası olarak tweet atıyor : Yumuşak inting görünüşe göre “oyundaki büyük bir sorun.” Bu terim, bilerek oyun kaybetmeyen ancak bir galibiyete katkıda bulunmayan oyuncuları kapsar. Bir takım savaşında veya hedefte diğer oyuncularla etkileşim kurmak yerine, yan şeritleri farmlama ve genel olarak odaklanmayı bırakma eğilimindedirler. Oyuncular bunu çeşitli nedenlerle yapabilirler. Takımlarındaki biri onları kızdırmış olabilir, bu yüzden kazanmalarını engellemek isteyebilirler veya çok çabuk pes edebilirler ve maçın geri kalanında denemek için uğraşamazlar. 

Yumuşak inting yapan oyuncularla oyunda pek iyi olmayan oyuncuları ayırt etmek zor olabilir, ancak elo’nuz ne kadar yükselirse, bu o kadar belirgin hale gelebilir. Bu yüzden daha önce yumuşak inting yapan hesapları yasaklamak zordu çünkü Riot’un güvenlik yazılımı Vanguard gerçek oyuncularla yumuşak inter’ları ayırt edemiyordu. Ancak, bunun değişmek üzere olduğu anlaşılıyor.

“Artık Vanguard ile makine kimliği bilgisine sahip olduğumuza göre, cezayı hesap seviyesinden donanım seviyesine ne kadar çabuk geçirmeliyiz?” diyor Liu. “Hemen mi yoksa biraz hoşgörüyle mi?”

Bir suçluya hangi cezanın verileceğine karar vermeleri için tebaasına soru soran bir lord gibi görünmesine rağmen, bu tweet’e gelen yanıtların çoğu, toplumun yumuşak huylu ifadeleri ne kadar sinir bozucu bulduğunu düşündüğümüzde aslında oldukça merhametlidir . 

“Yumuşak inting ile birinin gerçekten kötü bir oyun oynaması arasında bir ayrım yapmanın potansiyel sorunlar yaratabileceğini düşünüyorum,” diye yanıtlıyor bir oyuncu . “İlk başta hoşgörü daha mantıklı olurdu, belki sistem ceza vermeden önce daha fazla veriyi (örneğin oyuncunun ne kadar yeni olduğu) hesaba katabilir.” 

Bir oyuncunun ne kadar yeni olduğunu hesaba katmak, League’in inceliklerini henüz tam olarak kavrayamamış tüm oyuncuları elemek olurdu, ancak birinci elden deneyimimden bunun kusursuz bir fikir olmadığını biliyorum. Son on yıldır, arkadaşlarımdan birinin League’de (ya da herhangi bir oyunda, aslında) ustalaşmaya durmadan çalıştığına tanık oldum, ancak bilinmeyen bir nedenden ötürü, bunu bir türlü beceremiyor gibi görünüyor. Ve Vanguard’ın bir maçı kazanmak için yaptığı çok samimi girişimleri yumuşak vuruş olarak karıştırdığına oldukça güvenirim. 

Vanguard hileleri tespit etme konusunda oldukça acımasız olduğu biliniyor. Aslında, ilk tanıtıldığında, sürekli olarak arka planda çalışarak güvenlik açıkları olan yazılımları tespit etmeye çalışmasıyla ilgili bazı tartışmalar vardı . Ancak bu yılın başlarında League’i piyasaya sürmesinin ardından Riot , bazı oyuncuların PC’lerinin çökmesi veya yeniden başlatma döngülerinde takılıp kalmasıyla ilgili sorunlar yaşamasına rağmen  “Vanguard’ın herhangi birinin donanımını bozduğuna dair bir örnek” olmadığını doğruladı.

Bir Cevap Yazın