Meta Quest, Apple Vision Pro’ya rakip olacak yeni özelliği duyurdu!

Meta Quest, donanım olarak kendisinden çok daha sağlam özellikler sunan Apple Vision Pro karşısında öne geçebilmek için birbiri ardına yazılım güncellemeleri yayınlıyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Quest sanal gerçeklik gözlüğü için, Horizon OS işletim sisteminin 67. sürümünün kullanıcıların hizmetine sunulduğunu duyurdu. Bu güncelleme ile birlikte, kullanıcılara çoklu görev yapabilmeyi sağlayan, altı pencereye kadar destek sunan bir arayüz sunuluyor.

meta-quest-apple-vision-proya-rakip-olacak-yeni-ozelligi-duyurdumeta-quest-apple-vision-proya-rakip-olacak-yeni-ozelligi-duyurdu

Meta CEO’su Zuckerberg tarafından yapılan açıklamaya göre, güncellemenin en dikkat çekici özelliği, kullanıcılara altı adede kadar sanal pencereyle çalışma imkanı sunması…

Bu özellikle birlikte üç farklı pencereyi sanal gerçeklik dünyasına sabitleyerek, diğer üç pencereyle de serbest bir biçimde çalışabileceksiniz. İşin güzel tarafı; Meta bu güncellemeyi sadece son modeli için kullanıma sunmadı. Bu özellik Quest Pro, Quest 2 ve Quest 3 modellerinde kullanılabilir olacak.


Meta Quest 3, keyif kaçıran Netflix olayını çözdü!Meta Quest 3, keyif kaçıran Netflix olayını çözdü!

Meta Quest 3, keyif kaçıran Netflix olayını çözdü!

Meta Quest 3 Netflix güncellemesi ile kullanıcılar artık film ve dizileri yüksek kalitede izleyebilecek. Netflix tarayıcı desteği geldi.

Özellikle Quest 3’ün karma gerçeklik (AR + VR) modunda kullanıldığında, bu yeni özellik Apple Vision Pro’nun deneyimine benzer bir artırılmış gerçeklik desteği sunacak.

Ek olarak ‘Tiyatro Modu’ adı verilen yeni özellikle birlikte, Meta Quest ile herhangi bir pencereyi hızlıca diğerlerinden izole edip çevresini karartabileceksiniz. Böylece özellikle YouTube üzerinden video izlerken, sinema ve tiyatro deneyimine yakın bir keyif yaşayabileceksiniz.

Sizler Meta Quest için gelen bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Meta, bu yeni güncellemeler ile birlikte Apple Vision Pro’ya kafa tutabilir mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın