“Ray-Ban akıllı’ gözlüğe rakip, Solos AirGo, Vision ortaya çıktı”!

Geçtiğimiz sene Meta ve Ray-Ban ortaklığı ile duyurulan akıllı gözlük, kişi gizlilliği konusunda birçok tartışmaya neden olmuştu. Fakat özellikle vlog tarafında sağladığı kolaylıkla birlikte gittikçe popülerleşmeye başlayan cihaz, gelen güncellemelerle de artık Instagram’da anında paylaşım özelliği de sunuyor. Şimdi ortaya çıkan açıklamalara göre Meta’nın akıllı gözlüğüne rakip olacak Solos AirGo Vision GPT-4o eklentisi ile dikkatleri üzerine toplayacak gibi duruyor. İşte Solos AirGo Vision detayları…

Akıllı gözlük denildiğinde akla gelen Ray-Ban Meta, sektörde lider konumda olsa da, yeni ortaya çıkan ürün GPT 4o özelliği ile Meta’ya rakip olabilir. Şimdiye kadar sadece ses özellikli akıllı gözlük tanıtan Solos, yakın zamanda kamera özellikleri de eklenmiş bir versiyonu OpenAI tarafından geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan GPT-4o modeli ile birlikte tanıtacağını duyurdu.

Solos AirGo Vision gözlükSolos AirGo Vision gözlük

Solos AirGo Vision olarak ortaya çıkan akıllı gözlük, Solos’un diğer gözlüklerinde de kullandığı aynı değişebilir çerçeve sistemi ile gelecek. Bu sistem sayesinde kullanıma gerek olmadığında veya yalnızca bir gözlük istediğinizde gözlükten kamerayı çıkarabileceksiniz. Ek çerçeve ise 89 ve 129 dolar arasında bir fiyata sahip olacak.

Rayban ve Meta’nın yeni gözlüğünü inceledik!

Rayban ve Meta işbirliğiyle üretilen gözlüğü incelediğimiz videomuzda, cihazın yenilikçi teknolojisi ve kullanıcı deneyimine göz atıyoruz.

Ayrıca gözlüğün üzerinde gelen aramaların ve bildirimlerin uyarısı için LED bulunuyor. Firma tarafından yapılan açıklamalarda ise kullanıcıların isterlerse Google Gemini veya Anthropic Claude AI modellerini de entegre edebilecekleri söyleniyor. Aynı Meta’nın Ray-Ban gözlüklerinde olduğu gibi sesli şekilde soruları cevaplayabileceksiniz.

Şimdilik herhangi bir lansman tarihi ve fiyatı belirlenmeyen cihazın 250 dolardan fazla fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Peki ya siz Solos AirGo Vision hakkında ne düşünüyorsunuz? Akıllı gözlükler sizce kullanılabilir mi? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın