Microsoft’, ücretsiz Forza, Horizon 4 kodu dağıtıyor…

Geçtiğimiz günlerde 2024 yılının sonunda Forza Horizon 4 satışının durdurulacağını ve Game Pass abonelik sisteminden kalkacağını açıklayan Microsoft, bu durumu ücretsiz Horizon 4 kodu dağıtarak telafi etmeye çalışıyor. Son gelen haberlere göre Microsoft, daha önce Forza Horizon 4’ün eklenti paketlerini satın almış oyunculara ücretsiz oyun kodu göndermeye başladı.

microsoft-ucretsiz-forza-horizon-4-kodu-dagitiyormicrosoft-ucretsiz-forza-horizon-4-kodu-dagitiyor

Forza Horizon 4 kodu oyunculara mail ile iletiliyor

Bildiğiniz üzere Microsoft, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla 2024 yılının Aralık ayında Forza Horizon 4’ün Microsoft Mağaza’dan kaldırılacağını ve Game Pass sisteminde yer almayacağını belirtmişti. Bu anlamda eğer oyunu para verip satın almadıysanız, bu tarihten sonra hiçbir şekilde oynayabilmeniz söz konusu olmayacaktı.

Son gelen haberlere göre Microsoft, 25 Haziran’dan önce Horizon 4’ün herhangi bir DLC’sini satın almış bütün oyunculara ücretsiz oyun kodu göndermeye başladı. Tam şu anda, ‘Ucuz olan DLC’lerden birini alayım bana da kod gelsin’ diye düşünüyor olabilirsiniz ancak 25 Haziran 2024 tarihinde, Forza Horizon 4’e dair bütün indirilebilir içerikler Mağaza’dan kaldırıldı.


Oyuncular durmuyor! Steam Yaz İndirimleri’nde rekor kırıldıOyuncular durmuyor! Steam Yaz İndirimleri’nde rekor kırıldı

Oyuncular durmuyor! Steam Yaz İndirimleri’nde rekor kırıldı

Steam, eş zamanlı oyuncu sayısında rekor kırdı. Yaz İndirimleri ve bazı popüler oyunlar sayesinde platform beklenmedik rakamlara ulaştı.

Özetle, eğer bu tarihten önce herhangi bir DLC’yi satın aldıysanız, şimdiye dek oyunun ücretsiz koduna dair bir mail almış olmalısınız. Eğer satın almış olmanıza rağmen henüz kod almadıysanız, buraya tıklayarak Xbox destek ekibiyle iletişime geçerek kodunuzu talep edebilirsiniz.

Her ne kadar Microsoft, bu ücretsiz oyun kodu jestiyle oyuncuların gönlünü kazansa da, piyasaya çıkalı sadece 6 sene olan bir oyunun ekosistemden tamamen çıkarılması oyuncuların bir miktar canını sıkmış gibi görünüyor. Açık dünya yarış oyunları tarihinin en başarılı yapımlarından biri olan Horizon 4, serinin yeni oyununun piyasaya çıkmasıyla kısa sürede mağazadan kaldırılmış olacak.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Microsoft’un yaptığı bu jest hoşunuza gitti mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın