“Human Karakteri: Detaylı Yaratıcı ve Övgülerden Bağımsız Olarak Değerlendirme”

Ücretsiz oynanabilen hayatta kalma oyunu Once Human bugün Steam’de yayınlandı ve NetEase yapımını bir saat oynadıktan sonra, en büyük gözlemim hayatta kalma türünün tamamen var olduğu belirsizlik ve keşif duygusunun son zamanlarda öğretici ekranlar ve sıkıcı açıklamalarla yer değiştirmiş olması oldu – sanırım popülerliğin bedeli! Once Human’ın bakır külçe işçiliği derslerini geçtikten sonra açılması mümkün ve şimdiye kadar bazı harika canavar tasarımları gördüm, bu da olumlu bir şey. Hatta bazıları benim kendi yaptığım şeylerdi.

Karakter yaratıcıları tam bir joker: Karakterlerle ilgili hikaye odaklı RPG’ler bazen size birkaç sıkıcı ön ayar ve çekici olmayan saç stilleri verir, ancak sonra Once Human gibi bir oyun gelir ve “alt dudak ortası kalınlığını” özelleştirmenize izin verir. Mantıksız derecede ayrıntılıdır ve oyuncuların sunucularını uzay iblisleriyle doldurmasını önlemek için hiçbir güvenlik önlemi içermez.

(Görsel kredisi: Starry Studio)

Once Human çılgın Saints Row benzeri bir ton peşinde değil – Control’ü hedefliyor, ancak ıskalıyor – ve surat asan karakter ön ayarları kesinlikle azgın, bu yüzden bize bunları esnetmek ve ezmek için tüm bu yolları vermek pek mantıklı değil. Ama öyle olduğu için, bir şekilde yapmak zorundaymışsınız gibi hissettiriyor. Hangi sapık, onları mahvetmek için bu kadar çok yol verildiğinde varsayılan bir hatunla kalır?

“Fitness” kaydırıcısını tamamen sağa kaydırmak karakterinizi bir tuğlaya dönüştürür. Baş boyutu için de bir kaydırıcı vardır, böylece onları minik bir kafası olan bir tuğlaya dönüştürebilirsiniz. Bacaklarını uzun yapan “uzun bacaklar” adlı bir kaydırıcı vardır. Onlara süper geniş bir ağız, kanla kaplı bir yüz, göz bebeklerini örten yarı kapalı göz kapakları verebilirsiniz. Çok fazla seçenek var, ancak bazı seçenekler buna kıyasla komik bir şekilde muhafazakar: Örneğin, yalnızca doğal saç renklerini seçebilirsiniz.

Once Human, birden fazla karakteri destekleyecek şekilde piyasaya sürülmeyecekti ancak geliştiriciler geri bildirimler üzerine hemen rotayı değiştirdiler (Steam incelemeleri şu anda karışık) ve artık yeni sunuculara katılarak yeni karakterler oluşturabiliyorsunuz.

Karakter yaratma uğraşımın ardından gelen 10 dakikalık oyun şimdiye kadar hayal kırıklığı yarattı, ancak o 10 dakika eğlenceliydi. Ve Once Human’daki etkileyici bir şey de bugün bir sunucuya girmeyi ve oynamaya başlamayı başarmam oldu. Daha fazla oyuncu denedikçe bu durum değişebilir, ancak birçok ücretsiz çevrimiçi oyun piyasaya sürüldükten hemen sonra bozuluyor, bu yüzden en azından yüzeysel bir tanıma layık.

Once Human’ı Steam’de bulabilirsin ve daha fazla oynadıktan sonra daha derin bir analiz yapacağız. Ama seni orada görürsem ve karakterin yumruklanan bir boksörün yüksek hızlı kamera fotoğrafına benzemiyorsa başımı sallayacağım.

Bir Cevap Yazın