Nintendo, Switch Korsanlarına Karşı Savaş Açtı

Japon oyun devi Nintendo, popüler oyun konsolu Switch korsancılığına karşı sert önlemler almaya devam ediyor. Korsan oyun konusunda piyasanın en katı ve sert firmalarından biri olan Nintendo, bu kez de korsan oyun oynayanları dava etmeye başladı.

PC için sunulan emülatörlere dahi tahammül etmeyen Nintedo, Switch konsolunun yazılımını manipüle ederek yasadışı oyunların çalıştırılmasını sağlayan kişileri hedef alıyor.

Nintendo, Switch için çip üretenleri hedef alıyor

Nintendo’nun açtığı davalar, özellikle Switch konsolunun yazılımını manipüle ederek yasadışı oyun kopyalarının çalıştırılmasını sağlayan kişileri hedef alıyor. Ek olarak Japon şirket, Switch için mod çip adı verilen ve korsan oyun oynatılmasını sağlayan çipleri üreten ve satan kişileri de dava etti.

nintendo-switch-2-cikis-tarihi-kesinlestinintendo-switch-2-cikis-tarihi-kesinlesti

Şirket, daha önce de Switch korsanlığı yapan web sitelerine ve donanım üreticilerine karşı dava açmıştı. Ancak bu sefer doğrudan bireyleri hedef alması, konuya verdiği önemi gözler önüne seriyor. Nintendo’nun hukuk ekibi, korsanlık faaliyetlerinde bulunan kişilerin tespit edilmesi ve yasal işlem başlatılması konusunda ciddi bir seferberlik başlatmış durumda.


Nintendo Switch güncellemeyle bir özelliğin fişini çekti!Nintendo Switch güncellemeyle bir özelliğin fişini çekti!

Nintendo Switch güncellemeyle bir özelliğin fişini çekti!

Nintendo Switch güncellendi, fakat bu kez ilginç bir değişiklik yaparak yeni güncellemesi ile bir özelliğe son verdi.

Öte yandan, sosyal medyada bazı kullanıcılar, Nintendo’nun bu agresif yaklaşımının, sadık hayran kitlesini küstürebileceğini de öne sürüyor. Korsanlık yapanların bir kısmının, oyunları satın almaya gücü yetmeyen ya da oyunlara erişimi olmayan kişiler olduğunu ve şirketin biraz daha ılımlı bir politika gütmesi gerektiği söyleniyor.

Sonuç olarak, Nintendo’nun bu hamlesinin oyun endüstrisinde nasıl bir etki yaratacağı merakla bekleniyor. Sizler de konuyla ilgili görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın