PC Game Pass Eylül Ayında 2 Dolarlık Fiyat Artışına Gidiyor, Konsollar Daha Fazla Etkilenecek”

Microsoft, abonelik hizmetlerini “değişen piyasa koşullarına uyum sağlamak” için yeniden düzenlediğinden, PC Game Pass 12 Eylül’den itibaren 2$ fiyat artışına uğrayacak. Bu, PC Game Pass aboneleri için aylık 9,99$ aboneliğin 11,99$’a çıkacağı anlamına geliyor, ancak konsol dostlarımız için işler biraz daha karmaşık ve daha az elverişli.

En dikkat çekeni, abonelik hizmetinin en büyük satış noktalarından birini ortadan kaldıran yeni bir Xbox Game Pass katmanı: birinci taraf Microsoft sürümlerinin ilk günü. Yeni katmanın adı Xbox Game Pass Standard ve Microsoft’un sözleriyle, konsol çok oyunculu erişime ek olarak “konsolunuzda oynayabileceğiniz yüzlerce yüksek kaliteli oyun” sunacak (evet, konsol kullanıcıları hala çok oyunculu için ödeme yapıyor). Bu, ayda 14,99 dolara mal olacak – Xbox Game Pass Ultimate’dan 2 dolar daha ucuz.

Veya en azından, Xbox Game Pass Ultimate’ın 16,99 dolardan 19,99 dolara çıkacağı Eylül ayına kadar 2 dolar daha ucuz. Bu kademe, bulut akış hizmetlerine ek olarak, birinci gün birinci taraf Microsoft oyunlarına erişim sağlıyor.

Başka bir deyişle, Microsoft’un Xbox Game Pass Ultimate ile birinci gün piyasaya sürülecek olan Black Ops 6’ya kadar mümkün olduğunca fazla para kazanmaya hazır olduğundan emin olduğu kesin gibi görünüyor, ancak Xbox Game Pass Standard için önemli değil. Genel olarak, oyunların Standart seviyeye ulaşmasının ne kadar süreceği konusunda hiçbir gösterge verilmeden, “birinci gün” oyunlarına erişim için ayda 6 dolar daha fazla olacak (Black Ops 6 gibi büyük biletli ürünlerde, eğer gelirse).

PC Game Pass fiyat artışları

(Görsel kaynağı: Microsoft)

12 Eylül’de PC Game Pass tüm bölgelerde fiyat artışına uğrayacak. İşte dört önemli bölgedeki yeni fiyatlar, önce eski fiyat, ardından yeni fiyat:

ABD: 9,99 $ | 11,99 $
Kanada: 11,99 $ | 14,99 $
Birleşik Krallık: 7,99 £ | 9,99 £
Avustralya: 10,95 $ | 13,95 $

Yine de, Xbox Game Pass for Console’un (ayda 10,99 $) mevcut aboneleri bu değişiklikten etkilenmeyecek ve bu katman, mevcut aboneliği olan herkes için kullanılabilir olmaya devam edecek. Ancak iptal ettiğinizde, sonsuza dek dışarıda kalacaksınız. 

İnternet merkezli abonelik hizmetlerinin genel örüntüsünü izliyor: İnanması neredeyse imkansız bir şey olarak lanse ediliyor, ardından giderek biraz daha pragmatik bir şeye dönüşüyor (ya da birçok durumda oldukça boktan, ancak PC Game Pass zammdan sonra bile iyi bir değer olmaya devam ediyor). PC Game Pass fiyat değişikliği dışında değişmiyor, ancak Xbox’ın konsol rakiplerinin ne kadar gerisinde kaldığı göz önüne alındığında, en büyük konsol satış noktalarından biri olan Xbox Game Pass’i biraz daha erişilemez hale getirmek riskli. 

Bir Cevap Yazın