Resident, Evil 9 ile, ilgili ilk detaylar: ortaya çıktı!

Dünyanın en çok satan serilerinden olan Resident Evil için müjdeli haber geldi: Capcom, Resident Evil 9 için geliştirme sürecinde olduklarını resmen doğruladı. Seri, Resident Evil 7: Biohazard’ın da yönetmeni ve yapımcısı olarak göze çarpan Koshi Nkanishi tarafından geliştiriliyor. Oyunun çıkış tarihi şu an için belirsiz ancak 2025 yılının son aylarında oyuncularla buluşması bekleniyor.

Resident Evil 9, tüm konsollara ve PC’ye çıkacak

Resident Evil 9 hakkında uzun süredir piyasada dolaşan dedikodular sonrasında hayranlar, yeni oyunun ne zaman duyurulacağını merakla bekliyordu. Capcom, bu beklentileri en sonunda yanıtladı ve yeni oyununu resmi olarak duyurdu. Oyunun yönetmenliğini Resident Evil 7’nin yönetmeni Koshi Nakanishi üstlenecek.

Yeni oyun hakkında henüz çok fazla detay paylaşılmasa da, Capcom’un Resident Evil 9’u önümüzdeki aylarda daha detaylı bir şekilde tanıtacağı belirtiliyor. Oyunun çıkış tarihi ve oynanış detayları gibi konular henüz netlik kazanmamış olsa da, Resident Evil serisinin hayranları şimdiden yeni oyunun ne gibi sürprizler sunacağını merakla bekliyor.


Resident Evil, tam 28 yılın ardından PC için piyasaya çıktıResident Evil, tam 28 yılın ardından PC için piyasaya çıktı

Resident Evil, tam 28 yılın ardından PC için piyasaya çıktı

Capcom’un efsanevi serisi Resident Evil, tam 28 yıllık bekleyişin ardından PC kullanıcıları için satışa sunuldu.

Oyunla ilgili açıklama yapan yapımcı Koshi Nakanishi şunları söyledi:

“Resident Evil 7’nin ardından ne yapacağımıza karar vermek gerçekten zordu ama buldum ve dürüst olmak gerekirse sağlam bir şey hissediyorum. Henüz hiçbir ayrıntıyı paylaşamam, ancak paylaşabileceğim gün için heyecanlanmanızı umuyorum.”

Peki sizler yeni Resident Evil 9 hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyun sizleri heyecanlandırıyor mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın