“Samsung, Galaxy S25 İle İşlemcide Bir İlke İmza Atacak!”

Samsung, Galaxy S25 serisi için şimdiden çalışmaya başladı. Ocak ayında piyasaya sürülmesi beklenen amiral gemisi ailesi, şirket için bir ilki temsil edebilir. Samsung’un Galaxy S25, S25 Plus ve S25 Ultra için MediaTek Dimensity kullanabileceği söyleniyor.

Kore’de yer alan iddialara göre Samsung, Qualcomm Snapdragon yonga setinin artan fiyatlarıyla mücadele etmek istiyor. Bu kapsamda MediaTek ile anlaşma sağlayacağı ve Galaxy S25 serisini bazı bölgelerde Dimensity ile satacağı bildirildi.

Samsung bugüne kadar Galaxy S serisinde Qualcomm Snapdragon veya kendi Exynos yonga setlerini kullanıyordu. Örneğin Galaxy S24 serisi çoğu pazarda Snapdragon 8 Gen 3 ve bazı bölgelerde Exynos 2400 ile piyasaya sürüldü.


Samsung’tan, Galaxy S25 için beklenmedik hamle!Samsung’tan, Galaxy S25 için beklenmedik hamle!

Samsung’tan, Galaxy S25 için beklenmedik hamle!

Samsung’un Galaxy S25 serisi için Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 çipini kullanacağı bekleniyordu. Ancak, Exynos çipleri geri gelebilir.

Yeni söylentiyle birlikte Samsung’un yonga seti ortaklarını Qualcomm ve Samsung LSI’ın (Exynos) ötesine genişletmek istediği ortaya çıktı. Bu kapsamda bölgelere göre Snapdragon 8 Gen 4, Exynos 2500 ve Dimensity 9400 kullanılabilir.

Çiplerin seri üretime geçebilmesi için bu oranın 2024’ün üçüncü çeyreği itibarıyla yüzde 60 olması gerekiyor. MediaTek çipini tüm S25 modellerinde mi, yoksa yalnızca Galaxy S25 ve S25 Plus’ta mı kullanacağı henüz bilinmiyor. Mevcut modellerden yalnızca Galaxy S24 Ultra’da Qualcomm çipi bulunuyor.

Galaxy s25 iPhone 16 ProGalaxy s25 iPhone 16 Pro

Siz ne düşünüyorsunuz? Samsung’un bu stratejisi doğru mu? Exynos çiplerinin geri dönüşü sizce başarılı olur mu? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın…

Bir Cevap Yazın