“Naruto Oyunlarında Karaktere Babasının Gözlerini Verme Modası Yayılıyor”

Nexus Mods’da Nerante adıyla bilinen bir mod yapımcısı, çeşitli Naruto oyunları üzerinde çalıştı ve bunlara küçük ama çok havalı bir özellik ekledi: Itachi Uchiha için farklı bir Magenkyou Sharingan.

Bilmeyenler için, Magenkyou Sharingan Naruto’daki Uchiha klanına özgü özel bir yetenektir. Yeteneğin kilidini yalnızca birkaç shinobi açtığından, etkileri kişiden kişiye değişebilir. Itachi Uchiha bu yeteneğe sahip gösterilen birkaç kişiden biridir. Bununla birlikte, kurbanın zaman algısını bozan sol gözünde Tsukuyomi’yi kullanabilir ve sağ gözünde söndürülemeyen bir ateş olan Amaterasu’yu kullanabilir. Bunlar serideki en güçlü yeteneklerden bazılarıdır, o kadar güçlüdürler ki mangada karakterin gizemli bir hastalık yüzünden öldürülmesi gerekmiştir.

“Bu mod, Itachi’nin gözlerini babasının [Fugaku Uchiha] Magenkyou Sharingan’ıyla değiştiriyor,” şimdiye kadarki her modun açıklamasına göre . Şimdiye kadar beş oyunda bu mod var: Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 2 ve 4, Naruto Ultimate Ninja Storm 3, Naruto Ultimate Ninja Storm Revolution ve Naruto x Boruto Ultimate Ninja Storm Connections. 

Yani, havalı görünmenin yanı sıra, bu modun neden var olduğu biraz kafa karıştırıcı çünkü Itachi’nin kesinlikle güçlendirilmeye ihtiyacı yok. Bunu anlayamayabilirim ama bu, bu modun var olmaması gerektiği anlamına gelmiyor—bazen ‘neden olmasın’ yeterli bir sebeptir.

Ayrıca mangada Fugaku Uchiha’nın bir Mangenkyou Sharingan’a sahip olduğu doğrulanmadı, bu da yalnızca animeye özel bir sahnede çok hızlı bir şekilde referans gösteriliyor. Yeteneğinin ne olduğu tam olarak bir gizem, ancak bazıları Fugaku’nun yaptığı çeşitli seçimlerin geleceğini tahmin etmesini sağladığını düşünüyor. 

Nerante’nin çoğu mod sayfasında bağlantısını verdiği YouTube videosunu izlerseniz , modlanmış Itachi ile Delta arasında bir dövüş olduğunu görürsünüz. Itachi hala Tsukuyomi’sini ve arenada ışınlanmak için dövüş ortasında bir karga sürüsü kullanmak gibi diğer yeteneklerini kullandığı için pek bir şey değişmemiş. Gözlerinin gerçekten babasının gözlerine benzeyip benzemediğini görmek için iyi bir bakış atamadım, ancak Itachi’nin son hamlesi sırasında gözleri orijinal Mangenkyou Sharingan’ına geri dönmüş gibi görünüyor, ancak bunun nedeni muhtemelen bitirici bir hareket animasyonunun parçası olması. 

Neyse ki, modu kullanmak, neden var olduğunu anlamak kadar karmaşık değil. Kurulumda, Nerante sadece şunu açıklıyor: “data_win32 klasörünü oyun dizinine koy; oyna, eğlen.” Yani, eğer Itachi’nin babasının gözlerine sahip olmasının nasıl bir şey olacağını merak ettiyseniz, sanırım bu sizin onu kontrol etme şansınız. 

Bir Cevap Yazın