“SteamDB Tarayıcı Uzantısı Artık Steam Keşif Kuyruğu Ödüllerini Talep Etmenize İmkan Tanıyor”

Steam koleksiyon kartları toplamayı seviyorsanız ancak Steam indirimleri sırasında bunları almak için günlük olarak Steam keşif kuyruğunuzda gezinmek istemiyorsanız, SteamDB tarayıcı eklentisi artık hiçbir şey yapmadan ödül kazanmanızı kolaylaştırıyor.

SteamDB eklentisi Firefox, Chrome ve Edge için mevcut ve bir oyunun kaydedilen en düşük fiyatını göstermek, eş zamanlı oyuncu sayısını göstermek, satın alma sayfalarında abonelik sözleşmesini otomatik olarak kabul etmek ve daha bir sürü şey gibi birçok iyi şey yapıyor.

Oldukça bağlı bir Augmented Steam kullanıcısıyım ve değişmeye pek de istekli değilim, ancak SteamDB eklentisine yeni eklenen bir özellik ikisini de çalıştırmayı düşünmeme neden oldu. (Evet, arayüz biraz kalabalıklaşıyor, ancak işe yarıyor.) SteamDB yaratıcısı Pavel Djundik’in Twitter’da duyurduğu gibi, eklenti artık kullanıcıların keşif kuyruğuna göz atmadan, keşif kuyruğunda gezinerek kazandıkları günlük ticaret kartını veya çıkartmayı talep etmelerine olanak tanıyan bir seçeneğe sahip.

(Görsel kaynağı: Pavel Djundik (Twitter))

Steam’in keşif kuyruğu, esasen geçmişte oynadığınız oyunlara dayanarak beğenebileceğiniz oyunların düzenlenmiş bir listesidir. Kullanımını teşvik etmek için Valve, geleneksel olarak Steam indirimi sırasında günlük keşif kuyruğunuza göz atmak için yeni bir dijital şey (bir ticaret kartı veya çıkartma) sunar. Teoride, ne oynayacağınızı bilmediğinizde oynayacak yeni oyunlar bulmanın bir yoludur, ancak gerçekte birçok kişi için bu, koleksiyonluk bir şey elde etmek için güç bela bitirebileceğiniz bir şeydir.

Bana adil bir takas gibi görünüyor – eşit derecede küçük bir ödül için küçük bir rahatsızlık ve hey, belki de yol boyunca gerçekten harika bir yeni oyun bulursunuz – ama artık bunu yapmanıza bile gerek yok. SteamDB eklentisi yüklendikten sonra, Steam’deki “Mağaza” açılır menüsüne gidin ve “keşif sırası” seçeneğini seçin. İşte karşınızda, eklenti yüklendikten sonra yeni bir “otomatik keşif” düğmesi göreceksiniz. Bunu ezin, makinenin sizin için sıraya girdiğini keşfettikçe sayıların arttığını izleyin ve blammo, günlük ödülünüzü aldınız. Her şey sadece birkaç saniye içinde gerçekleşir.

(Görsel kredisi: Steam (Valve))

Denedim ve işe yarıyor. Keşif sırası ödüllerinin ruhunu tamamen ihlal ediyor ve Valve’ın bu işlevi kısa sürede bir şekilde öldürmesi beni hiç şaşırtmazdı. Ancak, Deadlock’un varlığını kabul etmeyi reddettiği gibi, tüm bunları görmezden gelmesine de şaşırmazdım , oysa gezegenin yarısı şu anda onu oynuyor. Valve ile asla bilemezsiniz. Her iki durumda da, Steam ticaret kartları sizin işinizse, bunu kesinlikle denemek isteyeceksiniz.

Bir Cevap Yazın