“Tamamen Elektrikli Mini John Cooper Works E Prototype Geliyor!”

Mini, John Cooper Works serisini elektrikli motor ile tanıştırıyor. Bugün yeni elektrikli modeli Mini John Cooper Works E Prototype için görseller paylaşan şirket, yakında gerçekleşecek olan Goodwood Festival of Speed’de yeni JCW modelini gözler önüne sürecek.

Standart bir Mini Cooper’dan daha güçlü motorlara sahip olan JCW ailesi teknolojiye ayak uyduruyor. Elektrikli otomobil çağına adım atan Mini Cooper, yeni modeli Mini John Cooper Works E Prototype ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yeni elektrikli otomobilini 1964 Monte Carlo rallisini kazanan Mini Cooper S’e göre giydiren şirket, “37” logolu bu özel prototipi fotoğraflarla bizlere tanıtıyor.

Tasarım anlamında yeni elektrikli Mini JCW E Prototype’e göz atacak olursak, ilk göze çarpan parlak siyah tasarımlı yan etekler ve arka difüzör oluyor. Aracın güçlü olduğunu bu parçalarla belli eden Mini, aynı zamanda tavana yine parlak siyah bir spoiler monte etmiş.


BYD, Türkiye’de 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor!BYD, Türkiye’de 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor!

BYD, Türkiye’de 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor!

Çinli otomobil üreticisi BYD, Türkiye için yeni yatırım planını açıkladı. BYD Türkiye’de 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Tabi hot hatch kategorisinde bir otomobil olması nedeniyle yine yüksek güçlerle karşılaşacağımız JCW E Prototype şimdilik motor tarafında herhangi bir bilgiye yer vermiyor. Ancak aracın 218 HP’lik benzinli modellerden daha güçlü olacağı belirtiliyor.

Mini her ne kadar JCW ailesini elektrikle tanıştırmış olsa da benzinden hemen vazgeçmeyeceğini de belirtti. Aynı aracın benzinli sürümünü de tanıtacak olan şirket şimdilik o model için tarih vermiyor. Ancak Mini John Cooper Works E Prototype, 11 Temmuz’da başlayacak olan Goodwood Festival of Speed’de karşımızda olacak. Bakalım araç kaç beygir gücüne sahip olacak?

Bir Cevap Yazın