“Temtem’in Deneyimli Oyuncuları, Breath of the Wild’dan Esinlenen Yeni Bir Hikaye Hayatta Kalma Oyunu Üzerinde Çalışıyor”

Oppidum | Uzun Oyun Oynanışı tanıtımı | Coop fantezi macerası – YouTube
Oppidum | Uzun Oyun Oynanışı tanıtımı | Coop fantezi macerası - YouTube

İzle

Hayatınızda biraz Zelda benzeri bir şey arıyorsanız, Oppidum bir göz atmaya değer olabilir: EP Games tarafından geliştirilen, Breath of the Wild’dan esinlenen ve 1-4 oyuncuyla oynanabilen “hayatta kalma öğeleri içeren bir hikaye macerası” olan bu oyunun, Temtem geliştiricisi Crema’nın eski üyelerinin de yer aldığı bir ekip tarafından bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Oppidum, “bir ipliğe asılı bir dünya” olan ve “öteden gelen güçlü bir varlıktan” onu kurtarmanızı bekleyen Insule diyarında geçiyor. Bunu nasıl yapacağınız tamamen sizin işiniz: Keşif, hasat, zanaat ve dövüş hepsi menüde ve tek başınıza veya ortak oyunda uygun gördüğünüz şekilde örneklenebiliyor. Geliştirici EP Games, “her oyuncunun zevkini tatmin edecek sürükleyici ve kapsayıcı bir oyun deneyimi” vadediyor.

Yeni oyun, hayatta kalma türüne Enshrouded yaklaşımıyla yaklaşıyor gibi görünüyor . Oyuncuları basit bir hedefle düşmanca bir dünyaya atmak yerine—hayatta kalmak—Oppidum’un odak noktası, “ana hikaye, yan görevler, çevresel hikaye anlatımı ve çeşitli yardımcı karakterler” içeren anlatı tarafı.

Aynı zamanda, çoğu hayatta kalma oyununda tipik olan oyuncu özgürlüğü hâlâ geçerli: Oyuncular “açık dünyayı kendi istedikleri gibi keşfedebilir, kendi hızlarında ilerleyebilir ve Insule’nin dört bir yanında gizli tuttuğumuz tüm sırları ortaya çıkarabilir.”

Çok fazla vaat içeriyor, ancak yeni oynanış fragmanı oldukça iyi görünüyor ve Oppidum, Şubat ayındaki Steam Next Fest sırasında bir avuç oyun testi düzenledi ve bir demo paylaştı. Ayrıca bu EP Games için ilk rodeo da değil: CEO, baş programcı ve anlatı tasarımcısı Daniel Barba, Temtem’de baş teknoloji sorumlusu olarak görev yaparken, sanat yönetmeni ve teknik sanatçı Adrián Andrés de bu oyunda sanat lideriydi. Stüdyonun önceki sürümleri arasında, büyük oyuncu sayıları çekmemesine rağmen iyi karşılanmış görünen Queendoom ve A Gummy’s Life yer alıyor .

Bu arada, oppidum , MÖ 1. ve 2. yüzyıllarda Kelt halkıyla ilişkilendirilen büyük bir müstahkem yerleşim yeri veya kasabadır; çevredeki bölge için ekonomik merkezler, siyasi merkezler ve otorite merkezleri olarak hizmet etmişlerdir. Bunun harika bir başlık olduğundan emin değilim – oppidum’un ne olduğunu Wikipedia’ya danışmadan bilen herkes, bu yeni oyunun bir tür Total War yan ürünü olduğunu varsayacaktır – ancak oyunun bağlamında bir anlam ifade ediyor. Insule deme çabanızın bir parçası olarak, oyun boyunca keşfedilen kaynakları ve planları kullanarak bir kamp inşa edecek ve genişleteceksiniz – kendinize ait küçük bir oppidum.

Oppidum’un henüz bir çıkış tarihi yok ancak şu anda Steam’de istek listesine eklendi ve 2024 yılı içerisinde çıkması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın