Responsive, NPCs modu ,sayesinde, Cyberpunk 2077’deki kalabalıklar, artık Night City, sokaklarında :daha etkin ,hale geliyor..

2.0 yaması Cyberpunk 2077’ye kendi küçük rönesansını getirse bile , Night City sakinleri megakenti her zaman biraz cansız hissettirdi. Ne kadar neon kıyafet sergilenirse sergilensin, kalabalıklar ölümcül tehlikeden başka hiçbir şeye karşı duyarsız olduklarında pek canlı hissettirmiyor. Elbette, temel çıplaklık distopik bir gelecekte yaşamanın günlük grotesklikleriyle karşılaştırıldığında çok yüksek bir listeye girmeyebilir, ancak V’nin asılı domuzla trafikte sıçradığını görmenin birinin dikkatini çekeceğini düşünürdünüz. Ve sonunda, artık MistaChedda’nın Duyarlı NPC’ler modu sayesinde bunu başarabiliyor .

Mod, kalabalıkların, çetelerin ve kolluk kuvvetlerinin V’nin davranışlarına, sürüşüne, silahlarına ve kıyafetlerine dinamik olarak tepki vermesini ve yorum yapmasını sağlayan sistemler ekliyor – veya bunların eksikliğine. Örneğin, çıplak dolaşmak, yakındaki yayaların aranıza biraz mesafe koymaya çalışmadan önce sapık olduğunuzu söylemesine neden olabilir ve sizi NCPD ve diğer silahlı NPC’ler için daha belirgin hale getirecektir. Görünüşe göre siber donanım seviyeniz arttıkça çıplaklığınız NPC’ler için daha endişe verici olacak, ki bunun bana biraz garip geldiğini kabul ediyorum. Şahsen, birinin robotik parçalarının, istemsiz cinsel organlarına kıyasla biraz sıradan olduğunu düşünüyorum, ama belki de 2077 için fazla açık fikirliyim.

Giysileriniz ve görünür silahlarınız da size biraz dikkat çekecektir. Ağır silahlar tutuyorsanız veya askeri kıyafetler giyiyorsanız, etrafınızdaki herkes tarafından çok daha fazla fark edilirsiniz çünkü insanlar genellikle büyük bir silahla dolaşan birine daha fazla dikkat etme eğilimindedir. Gerçekçilik! Benzer şekilde, çeteye bağlı giysiler giymek sizi o çetenin üyeleri için daha az belirgin hale getirecek, ancak rakipleri kesinlikle sizi daha fazla fark edecektir. Güzel bir dokunuş olarak, mod, NPC’lerin kıyafetiniz hakkında yorum yapmasına izin veren etiket tabanlı bir giysi tepki sistemi ekliyor, diğer mod yapımcıları kendi özel giysi eklemeleri için bunu dahil edebilir.

Mod, davranışa dayalı NPC tepkileri de ekliyor. Yayalar, kaldırımda araç kullanırken onlara korna çalarsanız aracınızdan “aktif olarak kaçacaklar”, diğer sürücüler ise yorumlarla veya kendi kornalarıyla karşılık verecekler. Ve rahatsız edici bir şekilde “Takip Sistemi” olarak adlandırılan NPC’ler, onları takip ettiğinizde bunu fark edecek ve sonunda kaçacak kadar korkacaklar veya silahlılarsa potansiyel olarak düşmanca davranacaklar.

Duyarlı NPC’ler, Nexus Mods’dan indirilebilir . Ayrıca , V’nin kökenine dayalı tepkiler ve kıyafet değişikliğiyle NCPD aranma seviyelerini düşürme yeteneği de dahil olmak üzere  olası gelecekteki eklemeler için MistaChedda’nın yol haritasını da bulabilirsiniz .

Bir Cevap Yazın