“BBC, korktuğum ve, anlamadığım iki ,şeyi birleştirmek ,için oyun geliştirme, şapkasını taktı!”

‘Toplumsal sonuçlarından korktuğum şeyler’in nihai bir araya gelmesinde, İngiltere Genel Seçimi Roblox’a geliyor. BBC’nin nezaketi ve “ülkenin seçimleri hakkında daha fazla bilgi edinmenin ve [BBC’nin] en iyi siyasi uzmanlarıyla etkileşim kurmanın ilgi çekici ve eğlenceli bir yolu” olması amaçlanıyor. Doğal olarak, 4 Temmuz’daki yaklaşan seçimle aynı zamana denk gelecek şekilde ayarlandı, bu seçim, İngiltere’nin, üç başbakandan bu yana sahip olduğu ilk seçim olacak.

Pratikte bunun anlamı, BBC’nin Wonder Chase Roblox alanının (Beeb’in şovlarına dayalı aktivitelerle dolu büyük ve dağınık bir alan) kalbinin, kabine ofisinin gerçek hayattaki baş fare avcısı olan Larry the cat’in dikkatli bakışları altında 10 Downing Street’in bir maketine dönüştürülmesidir . Ayrıca, daha az görkemli bir şekilde, gerçek hayattaki BBC gazetecileri Laura Kuenssberg, Clive Myrie ve Jeremy Vine tarafından yönetilmektedir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Larry gibi siyasi ağır topların varlığına rağmen, hepsi çocuklara yönelik (ya da BBC’nin onlara dediği gibi, “25 yaş altı Roblox izleyicileri”, ki bu beni kumdan daha yaşlı hissettiriyor) ve muhtemelen bu Perşembe günkü seçimden önce sert bir seçim dökümü için başka bir yere bakmalısınız. Yine de, gençlerin siyasete ilgi duymasını sağlamanın sevimli ve eğitici bir yolu, eski bir çocuk olarak konuşursam, çoğunun bu kadar ilgileneceğinden şüphe etsem bile.

Aslında ben de gidip bölgede bir tur attım. BBC, bölgenin etrafına gizlenmiş oy sandıklarını toplarsanız, Larry’yi Roblox’ta evcil hayvanınız olarak sahiplenebileceğinizi vadediyor, ki bu da bir video oyununun bana sunduğu en cazip satış. Yine de biraz kafam karıştı: Birkaç oy sandığı buldum ama diğer koleksiyonlukların aksine, envanterime maddi olmayan bir şekilde ışınlanmadılar. Onları alıp yanımda taşımak zorundaydım. Bir kutuyu Downing Sokağı’na geri sürükledikten ve doğrudan Larry’nin kafasına fırlattıktan sonra görevimi bıraktım, bu da hiçbir işe yaramadı.

Neyse, eğer Larry’yi kendinize evlat edinmek istiyorsanız, eğer İngiltere dışından olup barok politik sürecimize gizemli bir şekilde ilgi duyan biriyseniz veya sadece gerçek bir çocuksanız, BBC GE Roblox bölgesini burada bulabilirsiniz . 

Bir Cevap Yazın