“The Best Nicole Build in Zenless Zone Zero: Tips and Strategies”

Zenless Zone Zero’daki en iyi Nicole yapısı, düşmanları eter girdaplarıyla patlatmak için Kurnaz Tavşanlar’ın liderini kullanmaya, onları gruplandırmaya ve böylece diğer karakterlerin takip edip biraz hasar verebilmesine odaklanır. Bu bavul fırlatan savaşçı, düşmanları zayıflatmada gerçekten iyidir ve onlara bir girdap veya gelişmiş mermileriyle vurduğunda savunmalarını azaltır.

Ayrıca oyunda güçlü Bozulma anormalliğini uygulayabilen ve etkilenen düşmanlara sonraki vuruşlarda ekstra eter hasarı veren sadece iki eter karakterinden biridir. Ek yeteneği olan Hare of Many Burrows ile, düşmanın savunmasını azalttığında takım arkadaşlarının ona verdiği eter hasarı miktarını da artırır ve bu Bozulma etkisi ile birlikte çok iyi çalışır.  

Bana göre, oyundaki en iyi başlangıç ​​karakteri ve hangi partiyi seçerseniz seçin, yetenekli bir destek. Bununla birlikte, işte en iyi ZZZ Nicole yapısı ve seviyelendirme malzemelerini nasıl daha düşük seviyeye getireceğiniz.

ZZZ en iyi Nicole yapımı

(Görsel kaynağı: miHoYo)

Nicole, Zenless Zone Zero’da ücretsiz olarak elde edebileceğiniz en iyi karakterdir. Sadece son derece eğlenceli bir oyun tarzına sahip olmakla kalmaz (düşmanları eter girdaplarını patlatarak gruplandırmaya odaklanır), aynı zamanda onları zayıflatmada ve saldırı karakterinizin ekstra hasar verebilmesi için Bozulma anormalliğini uygulamada da oldukça etkilidir.

Özel veya zincirleme saldırı kullandıktan sonra Nicole, bavulunu yeniden doldurur ve ekranın sol üst kısmında bir arcade atıcısı gibi görünen sekiz güçlendirilmiş mermi kazanır. Düşmanlara bu mermilerle veya eter girdaplarının alanıyla vurduğunda, savunmaları 3,5 saniyeliğine azalır. 

Yani, Nicole için en iyi yapı, EX özel saldırılarını çokça kullanabilmesi için enerji yenilenmesine odaklanmalı, ayrıca düşmanlar üzerinde Bozulma yeteneğini ne kadar hızlı tetikleyebileceğini ve etkisinin ne kadar güçlü olacağını artırmalıdır. 

  • W-Motoru: Kasa veya Ağlayan Beşik

The best W-Engine for Nicole for my money is The Vault, an A-tier that’s perfectly suited to her playstyle. It buffs energy regen and means that when she deals ether damage against enemies using an EX special attack, chain attack, or ultimate, all other squadmates gain 15% increased damage against said targets. The wearer’s energy regen is also buffed even further when that happens.

Considering Nicole’s ether vortexes suck in and group up enemies so other squadmates can punish them, this damage buff works perfectly. Since it’s an A-tier instead of an S-tier, it’ll also be easier to get and upgrade. There’s only one S-tier W-Engine for support characters in the game at launch, Weeping Cradle, and while it offers a nice damage buff, its advanced stat boost is pen ratio, making it more suited to Rina than Nicole

If you don’t have either then I’d consider using [Reverb] Mark II in the meantime, since it’ll buff energy regen so Nicole can use her special attack more, as well as anomaly mastery for the team when the wearer uses a chain attack or EX special attack, which will buff how fast she can proc Corruption.

  • Drive Discs: Chaotic Metal (four-pieces equipped), Swing Jazz (two-pieces equipped)

For Drive Discs, I recommend four-pieces of the ether-focused set, Chaotic Metal. Two will buff ether damage by 10% for all of Nicole’s vortexes, while four will increase crit damage by 20% and buff the potency of squadmates triggering the Corruption anomaly’s extra damage effect by 5.5%. This can stack six times.

Since Corruption is caused by ether damage, this stacks perfectly alongside The Vault’s increase to squadmate damage against targets who’ve been hit by Nicole’s ether. For the remaining two-pieces, Swing Jazz is a good shout, as this buffs energy regen by 20%, letting Nicole use her special attack even more.

You can get Chaotic Metal and Swing Jazz either through the Monster and Weirdo Cleanup activity, or at the Bardic Needle store on Sixth Street, when you unlock them both after the Belobog commission during the main story.

In terms of base stats on the Drive Discs, I recommend:

  • Drive Disc 4: Anomaly proficiency
  • Drive Disc 5: Ether damage bonus
  • Drive Disc 6: Anomaly mastery or energy regen

Anomaly proficiency increases the Corruption bonus damage effect that enemies receive when afflicted by that state. The Ether damage bonus strengthens Nicole’s AoE vortexes, while anomaly mastery speeds up how fast her ether damage procs the Corruption state. This is all great if you’re using Nicole to blast off her vortexes and proc Corruption, before punishing the grouped-up enemies with your other characters.

Rastgele istatistikler için, anormallik yeterliliği ve enerji yenilenmesini aramalısınız , Bozulma durumundayken düşmanların aldığı hasarı ve EX özel saldırısını ne sıklıkla kullanabileceğini güçlendirmelisiniz. Ayrıca Chaotic Metal’in dört parçalı kritik hasar güçlendirmesinden yararlanmak için kritik oranı da oluşturabilirsiniz, ancak anomalilerin kritik vurup vuramayacağı şu anda belirsizdir – örneğin Genshin Impact’teki elemental tepkiler vuramaz.

Corruption’ın hasarı, etkilenen düşmanlara yapılan sonraki saldırılarla tetiklendiğinden, Nicole’ün Corruption etkisinin kritik vuruş yapabilmesi için muhtemelen o düşmanlara saldırması gerekecek ve bu da onun düşmanları zayıflatma/gruplandırma ve ardından avantaj elde etmek için bir saldırı karakterine geçme oyun tarzını geçersiz kılıyor.

ZZZ Nicole tanıtım materyalleri

(Görsel kaynağı: miHoYo)

Zenless Zone Zero’da Nicole’ü geliştirmek için ihtiyacınız olanlar:

  • Destek Sertifika Mühürleri (Temel, Gelişmiş ve Cetvel)
  • Araştırmacı Günlükleri

Destek Sertifikası Mühürlerini ana hikaye üzerinden açılan Muharebe Simülasyonu aktivitesi aracılığıyla elde edebilirsiniz. Nicole’ün durumunda Ajan Terfisi ve ardından Destek Tatbikatı’nı seçmek isteyeceksiniz. Araştırmacı Günlükleri de aynı yerden gelir, bunun yerine sadece Temel Malzeme ve Araştırma Uzmanlığı’nı seçmeniz gerekir. 

Önceki miHoYo oyunlarına benzer şekilde, Inter-Knot itibarınızı yükseltmek daha yüksek karakter seviyelerine erişim sağlayacaktır. Yeterince ilerlediğinizde, Combat Simulation’da hangi düşmanlarla dövüştüğünüzü değiştirerek özel bir malzeme ödülleri seti elde edebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın