“Elden Ring: Shadow of the Erdtree Yaması, Boss Eriten Patlayıcı Parfümlerin Etkisini Zayıflatıyor”

FromSoftware’in büyük Elden Ring genişlemesi Shadow of the Erdtree coşkulu bir karşılamayla geldi: PC Gamer’ın bir DLC parçasına verdiği en yüksek puan dahil (üzgünüm, Geralt). Elbette birkaç öngörülemeyen sorun da vardı, bunların başında Erdtree’nin korkutucu boss’larını tamamen eritebilecek , bilinen en ölümcül parfüm şişesi geliyordu .

Suçlu, bir dizi bireysel patlama yaratan Lightning Perfume Bottle’ın standart hareket setiydi: bunu Rolling Sparks Ash of War ile birleştirmek ve yere nişan almak, her patlamanın anında ve birbirinin üstüne patlaması gibi beklenmedik bir etki yarattı ve bu da son boss’u 13 saniyede yok edebilecek uğursuz hasar sayılarına yol açtı. Bu, Frenzyflame parfüm şişesiyle de işe yaradı. Eh, FromSoftware hepinizin neler yaptığını öğrenin ve bugünün yeni yaması , o tatlı başarı kokusunu yere zayıflatıyor.

Yamadan sonra, parfüm kombosunu yere doğrultmak sadece tek bir otlu küçük patlamayla sonuçlanacak. Bu, beklenmedik davranışlara sahip bir araçta geri çekilmenin tek yolu değildi: oyuncular, saldırılara atılmanın hem sizi savunduğu hem de olması gerektiği gibi dayanıklılığınızı tüketmediği anlamına gelen bir aksaklık sayesinde, dikenli kalkanları boss dövüşlerinde uyurgezer gibi dolaşmak için kullanıyorlardı . Ne yazık ki, artık yok.

Bunlar en uç nerfler, ancak Bloodfiend’s Arm’da da ayarlamalar var, bu da amaçlanan miktardan daha fazla arcane ile ölçekleniyordu, Carian Sorcery Sword’un temel hasarı azaltıldı ancak Int ölçeklenmesi artırıldı. Ayrıca PvP’ye özgü bir nerf var: “‘ Swift Slash ‘ Becerisinin kesme vakum efektinin hasarı ve hasar animasyonu azaltıldı.”

Bazı oyuncular Erdtree’nin performansıyla ilgili sorunlar yaşıyor ve bu yama , tüm sorunları olmasa da bazı sorunları çözüyor . Ayrıca, oldukça küstahça, suçu üçüncü taraf fare yazılımlarına ve oyuncuların kendi ışın izleme ayarlarına yüklüyor. Yama notlarının geri kalanı küçük ayarlamalar ve hata düzeltmeleri ve burada tam olarak okunabilir . Özellikle muhteşem bir satır içeriyorlar:

“Altın Su Aygırı boss’unun engellenemeyen ısırık saldırısının oyunculara amaçlanandan daha kolay ulaşmasına neden olan hata düzeltildi.”

Zavallı Altın Su Aygırı! Yama şu anda yayında ve oyunun çevrimiçi özelliklerini kullanmak için gerekli olacak. Erdtree’nin sonuna bile yaklaşmadım henüz, ancak oyunun büyük topluluğu lansmandan bu yana geçen haftalarda onu parçaladı: son boss görünüşe göre tam bir kabus, ancak bazı manyaklar FromSoft’un en büyük zorluklarından birinde tek bir çizik bile almadan dans ediyor . 

Bir Cevap Yazın