Tabii, kısaltılmış versiyonu: “Elsewhere Yapımcısının Yeni Oyunu: Karanlık Otel Odası ve Oturan Adam”

An Airport for Aliens Current Run by Dogs, El Paso Elsewhere, I Am Your Beast ve Life Eater gibi tuhaf ama iyi oyunların arkasındaki stüdyo olan Strange Scaffold, son tuhaf (ama umarım iyi) oyununu duyurdu: Clickolding , “otel odanızın köşesinde oturan sıkıntılı maskeli adamı memnun etmek için sayım sayacını karıştırmayı konu alan karanlık, artımlı bir anlatı oyunu.”

Clickolding, bu yılın başlarında Innersloth tarafından duyurulan bağımsız geliştiricilere yönelik bir finansman programı olan Outersloth ile ortaklaşa geliştiriliyor ; görünüşe göre Among Us’tan o kadar çok para kazandı ki, artık parayı ihtiyacı olan herkese dağıtıyor.

Outersloth’un internet sitesinde, “Öylesine dengesiz ve rahatsız edici bir hikaye anlattılar ki, bütün bir oda infial yarattı ve bir şekilde bu hikaye onlara fon sağladı” denildi.

Bu hikayenin ne olduğu tam olarak belli değil. Karanlık bir otel odasının bir köşesinde sandalyede oturan bir adam var ve izlemek istiyor, ancak her zamanki programla ilgilenmiyor: Bunun yerine, o elde taşınan sayaçlardan birine tekrar tekrar tıkladığınızı görmek istiyor. Steam listesi, istersen ayrılabileceğini ima ediyor, ama eğer istersen “parayı alamazsın” ve sandalyedeki adamın bir sopayı, yani silahı paketlediğini fark etmeden duramıyorum. , gerçek bir ateşli silah – bunun yalnızca sizi performansınızı sürdürmeye teşvik etmek için orada olduğunu varsayabilirim.

Devam edecek fazla bir şey yok ve özellikler listesi netlik açısından yardımcı olmuyor: Clickolding, “sevimli ayrıntılara sahip bir 3D sayaç sayacı”, tuhaf bir caz müziği, kilitli bir banyo kapısı ve “Orijinal Clickold ile bir ülkede gerçeküstü bir karşılaşma” içeriyor uzayın ve düşüncenin ötesinde.”

 

(Resim kredisi: Xalavier Nelson Jr (Twitter))

 

Evet, bununla ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok ama ilgimi çekti çünkü Strange Scaffold’un çok sağlam bir geçmişi var. Max Payne benzeri El Paso, Elsewhere’i 2023’te “yılın en cesur, en taze oyunlarından biri” olarak adlandırdık (ve aynı zamanda bir filme de çekiliyor), daha yeni olan “korku fantastik adam kaçırma simülatörü” Life Eater ise son sınıftan ayrıldı editör Chris Livingston, dünyayı kurtarmak için yaptığı ağza alınmaz eylemlerden hiç de rahatsız değil . 2024 PC Gaming Show’da tanıtılan bir “gizli intikam gerilim filmi FPS” olan I Am Your Beast , Ağustos’a kadar çıkmayacak ama oldukça havalı görünüyor: XIII’den ilham alan görsel havasıyla biraz birinci şahıs Hotline Miami’ye benziyor .

Strange Scaffold stüdyo başkanı (ve eski PC Gamer katılımcısı) Xalavier Nelson Jr., “Açık bir türe veya izleyici demografisine uymayan bir oyunun var olmasına izin verilmesinin zor olduğu bir zamanda yaşıyoruz” dedi. “Outersloth’un desteğiyle ve kolay şakayı kabul etmeyen, bunun yerine herhangi bir konuyu daha derin bir deneyim sunmak için bir fırsat olarak kullanan oyunlar sunma konusundaki performansımla, bu ortama meydan okuyan başka bir proje yapmak istiyorum. Başka bir proje video oyunlarının hâlâ yeni, rahatsız edici ve inkâr edilemeyecek derecede ilgi çekici alanlara adım atması gerektiğini söylüyor.”

Peki, asıl soruya gelelim: Clickolding tuhaf bir seks oyunu mu? 

Nelson, PC Gamer’a “Bu, seksle ilgiliymiş gibi görünen, seksi olmayan bir oyun” dedi. “Korku gibi görünen, korku olmayan bir oyun. Tipik olarak bu, bir oyun için ölüm cezası olarak değerlendirilir. Temiz bir türe uymuyor. Steam etiketine girmiyor. Ama biz Strange Scaffold, geliştiricilerin oyunların sanata dönüşmesi ve oyunculara başka türlü asla sahip olamayacağımız deneyimler sunması için yapması gereken atılımlar gibi görünüyor.

“Yani, hayır, bu bir seks oyunu değil. Ancak oyunların sadece sanatsal bir araç olacak ve sadece bir şeyin dağıtım aracı değil, sanatsal bir araç olacaksa, oyunların yapmasına izin verilmesi gerektiğini düşündüğümüz şekillerde kendinizi tuhaf ve rahatsız hissetmenize neden olacak. daha önce satıldı ve bu oyunlar genellikle finanse edilmediğinden bu gerçekleşmiyor.”

Ancak bu durumda oluyor. Clickolding, 16 Temmuz’da Steam’de yayınlanacak.

Bir Cevap Yazın