Twitch’ yayınlarına, NVIDIA GeForce: 900 desteği geliyor!

Twitch, NVIDIA GeForce 900 ile çok daha iyi yayınlar yapabilecek. Yayınları iyileştirmek amacıyla tasarlanmış bir özellik, şimdi en yeni OBS 30.2 RC1 sürümü ile kullanılabilir hale geldi. Bu özellik ile geniş bir NVIDIA GPU desteği de alınacak. 2024 CES etkinliğinde NVIDIA tarafından GeForce platformu için tanıtılan bir özellik, ünlü yayıncılık platformu OBS ile işbirliği içinde tamamlandı. Bu özellik, yayıncıların izleyicilerinin ağ bağlantısı ve donanım kapasitelerine göre en iyi yayını elde etmesine olanak tanıyor. NVIDIA’nın duyurusu, yayıncılar arasında büyük ilgi gördü. Artık izleyici kitlesinin daha etkileyici bir deneyim yaşaması platform için hayati bir öneme sahip oluyor.

Bu özellik, yayıncıların GPU’nun özel kodlayıcı kaynaklarını kullanarak akışlarının birden fazla sürümünü de oluşturmasını sağlıyor. Birden fazla kodlama özelliğiyle videolar farklı çözünürlüklerde sunulacak. NVIDIA GeForce RTX GPU’larında bulunan özel kodlayıcılar sayesinde, bu tüm çözünürlükler için daha yüksek kaliteli bir akış sunacak. Ayrıca azaltılmış gecikme desteği verecek. Bu özellik sayesinde işleme gücünüze ve yükleme bant genişliğinize dayalı olarak ayarlarınızı optimize edecek olan OBS için otomatik yapılandırma seçeneği de olacak.

Yeni yayınlar GPU’nuzun özel kodlayıcı kaynaklarını kullanarak akışınızın farklı çözünürlüklerdeki sürümlerini oluşturacak. İnternet kalitelerine bağlı olarak izleyiciler, optimal akışı elde edecek. Yeni özellik sonrasında teknik konulardan habersiz olanlar bile yayınlarını en iyi şekilde yapabilecek.


Trilyon dolarlık hata! AMD bir zamanlar NVIDIA’yı almak istediTrilyon dolarlık hata! AMD bir zamanlar NVIDIA’yı almak istedi

Trilyon dolarlık hata! AMD bir zamanlar NVIDIA’yı almak istedi

AMD, yıllar önce grafik pazarına girebilmek için NVIDIA ile görüşmelere başladı. Ancak anlaşma sağlanamadı. İşte detaylar.

OBS’nin en yeni 30.2 RC1 sürümü, NVIDIA GeForce 900 serisi ve sonrası GPU’lar için yeni yayıncılık özelliğini destekleyecek. Şu anda yayınlanan özellik hala beta aşamasında bulunuyor. Yeni gelen güncelleme sonrasında platformda yayınların kalitesi en optimum şekilde ayarlanabilecek.

Bir Cevap Yazın