Ubisoft, bir Star Wars: Outlaws gezegeninin Assassin’s Creed Odyssey haritasındaki ‘2 veya 3′ bölgenin toplam büyüklüğüne’ eşit olduğunu ve bir speeder”

Önemli olan açık dünyanın boyutu değil, içindekilerdir; ancak Ubisoft’un birden fazla Star Wars gezegeni için açık dünya haritalarını nasıl ele almayı planladığını görmek konusunda meraklı olduğumu itiraf ediyorum. Bu, uzay keşif oyunlarının çözmesi zor bir cevizdir. BioWare, Mass Effect 1’in çorak gezegenlerini Andromeda’da daha ilginç hale getirmeye çalıştı, ancak onları yüz animasyonları kadar iyi giden genel, kalıplaşmış görevlerle doldurdu. Bethesda, Starfield’ın büyük ölçüde sıkıcı, prosedürel olarak oluşturulmuş gezegenlerini gerçekçi olarak haklı çıkardı. Tüm galaksiye bu ölçeği getiren gerçekten devasa açık dünya haritaları yapan Ubisoft’tan ne beklemeliyiz ?

Öncelikle, Outlaws’ın sonsuz prosedürel gezegenler yoluna girmeyeceğini biliyoruz—Ubisoft şimdiye kadar uzay geminizle aralarında uçabileceğiniz beş keşfedilebilir gezegeni açıkladı. IGN ile yapılan bir röportaj sayesinde artık bunların ne kadar büyük olduğunu da kabaca biliyoruz. 

Yaratıcı yönetmen Julian Gerighty, Toshara adlı ziyaret ettiğiniz ilk gezegenin (ya da daha doğrusu ayın) Assassin’s Creed Valhalla veya The Witcher 3’teki bir attan biraz daha hızlı hareket ettiğini tahmin ettiğim speeder bisikletinizle dolaşmanın “dört veya beş dakika aralıksız” sürdüğünü söyledi. “Bu çok fazla gibi gelmeyebilir, ancak bir kez karar verdiğinizde oldukça büyük bir miktardır ve her zaman dikkatiniz dağılacaktır,” dedi. 

Gerighty, Assassin’s Creed Odyssey’i bir karşılaştırma noktası olarak öne sürdü ve o oyunun haritalarının bölgelere ayrıldığını açıkladı. Toshara, “bir araya getirilen bu [bölgelerden] ikisinin veya üçünün” büyüklüğündedir.

Outlaws’un diğer gezegenleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Tatooine daha büyük olacak, ancak çoğunlukla kumdan oluştuğunu düşünürsek, bu doğru görünüyor. Orman gezegeni Akiva, Toshara’nın boyutuna benzer olacak, bu da soru işareti olarak iki gezegen daha bırakıyor.

The Division 2’de ekibin yaptığı şeyleri temel alan oyun yönetmeni Mathias Karlson, Outlaws’ın gezegenleri aktiviteyle dolduran “yaşayan dünya sistemlerine” sahip olacağını söyledi: yayalar, hız yapanlar, İmparatorluk devriyeleri, vb. Gerighty, Outlaws’ın yan aktivitelerinde stüdyonun “nicelikten çok kaliteyi” hedeflediğini, ancak “her iki, üç dakikada bir, ister bir pusu olsun, ister İmparatorluğun bazı sivilleri tutuklaması veya bazı suç örgütleriyle çatışmaya girmesi olsun, bir şeyler olacağını” ve “katılmak isteyip istemediğinizin size bağlı olduğunu” iddia etti. Bu bana endişe verici bir şekilde modern Far Cry’ın tamamen sakin olmamasını hatırlatıyor – bir hayvan veya kötü adam çetesinin size saldırmadan bir dakikadan fazla geçiremiyorsunuz – ancak umarım Outlaws biraz daha iyi bir ritim yakalar.

Bir Cevap Yazın