Valve’ın Steam, Deck İçin’ Hazırladığı En, Çok Oynanan ,Oyunlar Listesi: İnsanların Hem?

Valve’ın Steam çizelgeleri artık yalnızca Steam Deck’e özel yeni bir canlı kategoriye sahip ve bu sayede Deck’te geçen hafta, ay ve yılda “En Çok Oynanan” oyunları görüntüleyebilirsiniz. Önceki zaman dilimine kıyasla sıralamadaki değişiklikleri izleyen liste, fiyatları ve söz konusu oyunun Steam Deck için doğrulanıp doğrulanmadığını da gösterir. Diğer insanların ne oynadığını görmenin harika bir yolu ve fiyatların 2024 Steam yaz indirimi için geçerli satış fiyatlarını göstermesi nedeniyle fırsatları vurgulamada oldukça iyi .

Çıkarılacak birkaç ilginç içgörü daha var. PC Gamer personeli, Hades ve Hades 2’nin hem geçen hafta hem de geçen ay kategorilerinde ilk 10’da yer aldığını ve Hades 2’nin birçok yeni ve gösterişli oyunu geride bıraktığını hemen fark etti. İkili yerleştirme, iki roguelike arasındaki anlamlı farkları gösteriyor ; ikisini de yüklemiş olan kimseyi suçlamam. Mükemmel bir Steam Deck oyunu olduğunu kabul edeceğim Dave the Diver da üç listede de ilk 10’da yer alıyor. 

“En Çok Oynanan” ifadesinin tam olarak ne anlama geldiği tam olarak belli değil, sadece en çok oynanan veya en çok satan olmadığı dışında. Valve, bunun hem kaç kişinin oynadığını hem de ne kadar zaman harcadıklarını izleyen ikili bir ölçüm olduğunu söylüyor.

“En çok oynananları belirlemek için kullandığımız ölçüt, benzersiz kullanıcılar ve ilginin birleşimidir. Hades 2 piyasaya çıkalı henüz bir ay oldu, ancak birçok Steam Deck oyuncusu bunu tüm yıl boyunca en çok oynanan oyunlarından biri olarak görüyor, bu yüzden sıralamalarda yükseldi,” dedi Valve’dan Lawrence Yang The Verge’e.

(Görsel kaynağı: Valve)

Yang’ın açıklaması, en şaşırtıcı dahil etme olan son yılın tablosuna baktığınızda en mantıklısı oluyor: Poker tadında roguelite Balatro . Üç aydan biraz fazla bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen, son yılda En Çok Oynananlar listesinde 11. sırada. Ancak Balatro’yu oynadıysanız, oynanan zamana göre tartılmanın Balatro’nun sıralamalarda nasıl yardımcı olacağını anlayacaksınız. Sizi daha fazlası için geri döndüren, gününüzü tüketen bir canavar.

Steam Deck Top Played’ı Valve’ın Steam listelerinde bulabilirsiniz

Bir Cevap Yazın