“Xbox Series X, PlayStation 3 Oyunlarını Çalıştırabilecek mi?”

Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarına yapılan önemli bir güncelleme sayesinde PlayStation 3 oyunlarını çalıştırabilir. Modern Vintage Gamer tarafından yayınlanan yeni bir videoya göre, özellikle Xbox Series S, en iyi emülatörlerden biri olmaya devam ediyor. Peki bu nasıl mümkün olacak?

Tüm dünyada milyonlarca kişi efsanevi PlayStation oyunlarını oynamak için farklı emülatör programları denemeye devam ediyordu. Oyuncuların isteklerine rağmen firma bir türlü gerekli adımı atmıyordu. Acaba gelen iyileştirme sonrasında Xbox bu durumu tamamen değiştirecek mi?

Sony’nin PS3 uyumluluğu konusunda yavaş kalması eski Playstation oyunlarının Xbox Series üzerinde oynanmasını gerçek bir olasılık haline geldi. Gelecekte PlayStation 3 oyunlarını PlayStation 5‘te oynayabilmenin mümkün olacağı söylentisi devam ediyor. Ancak konsolun karmaşık Cell mimarisini emüle etme zorluğu PS3 oyunları desteğinin sınırlı olacağını gösteriyor.


Aynı oyundan 2 bin 706 adet topladı! Xbox tutkununun inanılmaz koleksiyonuAynı oyundan 2 bin 706 adet topladı! Xbox tutkununun inanılmaz koleksiyonu

Aynı oyundan 2 bin 706 adet topladı! Xbox tutkununun inanılmaz koleksiyonu

Leroy Patterson adında çılgın bir koleksiyoncu, aynı Xbox oyunundan 2 bin 700’den fazla topladı. Xbox oyun koleksiyonu rekorunu kırdı.

Geliştirici Modu son zamanlarda Mesa desteği ile güncellenmesi nedeniyle PlayStation 3 ve Nintendo Switch emülasyonunu mümkün hale getirebiliyor. Ortaya çıkan gelişmeler Nintendo 3DS emülatörü Citra’nın Xbox Series X ve Xbox Series S üzerinde oldukça iyi çalışmasını sağlıyor. Bu yüzden önümüzdeki aylarda hayaller gerçeğe dönüşebilir.

Xbox Series X ve Xbox Series S Geliştirici Modu ise bu oyunları oynamayı mümkün hale getirebilir. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Xbox üzerinde efsanevi PS oyunlarını oynamak zevkli olabilir mi? Düşüncelerinizi aşağıda belirtebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın