YouTube’a beklenen özellik geliyor: Uyku zamanlayıcısı

YouTube, Android mobil cihazlarda uyku zamanlayıcısı özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik, uygulama uzun süre kullanılmadığında oynatılan videonun otomatik olarak durmasını ve uygulamanın kapanmasını sağlayacak.

YouTube'a beklenen özellik geliyor: Uyku zamanlayıcısı

ensonhaber.com

YouTube kullanıcıları, bir süredir uygulamaya uyku özelliğinin gelmesini istiyordu. Çünkü açılan videolar, siz ekranı kapatmadığınız sürece oynatılmaya devam ediyordu.

Bu da özellikle gece yatarken videoyu açık bırakanlar için şarj sorunlarına neden oluyordu.

YouTube’dan uyku özelliği geliyor

YouTube, Android mobil cihazlarda uyku zamanlayıcısı özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, belirli bir süre sonra video veya müzik otomatik olarak kapatılacak şekilde zamanlayıcı ayarlayabilecek.

Bu, uykuya dalarken şarkıların veya videoların gereksiz yere uzun süre çalmamasını sağlayacak.

Uyku zamanlayıcıları, medya uygulamalarında belirli bir süre geçtikten sonra oynatmayı sonlandırmak için kullanışlı bir işlevdir.

Genellikle bu seçenek, biri uykuya daldıktan sonra medya içeriğinin uzun süre çalmaya devam etmesini önlemek amacıyla kullanılır.

Android Authority’nin haberine göre, YouTube, Android cihazlar için bu yeni uyku zamanlayıcısı özelliğini geliştirme aşamasında.

YouTube Music zaten bu işlevi desteklemekte, ancak video uygulamasında bu özellik henüz mevcut değildi.

Geç kalmış bir yenilik

Uykuya dalmaya yardımcı olacak video ve müziklerin yaygınlığı göz önüne alındığında, bu özellik kullanıcılar için oldukça geç kalmış bir yenilik olarak değerlendirilebilir.

Ancak, bu yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bir Cevap Yazın