“Zenless Zone Zero Kademe Listesi: Her Uzmanlık ve Nitelik İçin En İyi Ajanlar”

Zenless Zone Zero kademe listesini bir araya getirmek, miHoYo’nun daha önce yaptığı herhangi bir oyundan daha zordur ve bunun nedeni tüm karakterlerin oldukça güçlü olmasıdır. Bu oyunlarda beğendiğiniz birini bulmak her zaman iyi bir tavsiyedir, çünkü dürüst olmak gerekirse, karakterlerin çoğu, siz onları inşa ettiğiniz sürece içeriğin %90’ında kullanılabilir.

Ancak ZZZ karakterlerinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, ateş, buz veya elektrik gibi belirli bir özellikte uzmanlaşmak isteyeceksiniz; çünkü bu, ajanlarınızın ek yeteneklerinin kilidini açacaktır. Düşman hizipleri belirli özelliklere karşı da zayıftır; bu da sizi oyun sonunda her biriyle savaşmaya odaklanan takımlar oluşturmaya teşvik eder.

Ajanların başlangıç ​​kadrosu, uzmanlıklar ve nitelikler açısından biraz dengesiz. Örneğin, ateş, eter ve elektrik için yalnızca bir saldırı karakteri var ve elektrik karakteri A-katmanında -ZZZ’nin dört yıldızlı dediği şey. Ben ayrıca tek savunma karakteri ve eter niteliği şu anda yalnızca iki ajana sahip. Ancak diğer tüm miHoYo oyunlarından daha fazla, tüm karakterler uygulanabilir, bu yüzden listemde bir C katmanı yok. 

miHoYo kesinlikle kadroyu dolduracaktır, ancak bir takımı bir özelliğe göre uzmanlaştırıyorsanız, nelerin kapışılacağını düşünmeye değer. Hangi özelliklerin veya uzmanlıkların olduğu konusunda kafanız karıştıysa, bunları açıklayan sayfanın alt kısmındaki bölümü kontrol edin. Aksi takdirde, rolleri ve oyun tarzları hakkında bilgi içeren en iyi ZZZ karakterlerinin kademe listesini burada bulabilirsiniz.

Zenless Zone Sıfır kademe listesi

Yatay kaydırmak için kaydırın
Aşama Karakterler
S Ellen, Nekomata, Koleda/Ben, Nicole, Zhu Yuan
A Asker 11, Lycaon, Grace, Piper, Koleda, Lucy, Rina, Corin, Soukaku
B Billy, Anton, Anby

S-katmanı

(Görsel kaynağı: miHoYo)

A-katmanı

(Görsel kaynağı: miHoYo)

B-katmanı

(Görsel kaynağı: miHoYo)

ZZZ’de yeni karakterler nasıl edinilir

Since Zenless Zone Zero is a gacha game, you’ll acquire most characters by pulling on banners. Here it’s called Signal Search and the currency used to pull is called Master Tapes. You can acquire these whole, but you’ll generally earn Polychrome via playing the game, which you can then spend to purchase them.

Besides the three free characters you get at the start of the game—Billy, Anby, and Nicole—plus Corin if you pre-registered, it’s likely that you’ll be able to get more free characters via in-game events. If ZZZ is anything like Genshin Impact or Honkai: Star Rail, there’ll be at least one free character available for reaching a certain stage in its endgame, most likely the Hollow Zero activity in this case.

ZZZ also has an S-tier agent selector—what the game calls five-star characters—which lets you recruit an S-tier character from the starting roster once you’ve used 300 Master Tapes, similar to what they did in Honkai: Star Rail early on.

What are specialities and attributes?

(Image credit: miHoYo)

Your team composition in Zenless Zone Zero is mostly determined by both agent specialities and attributes. Specialities are the roles that each character takes in a team, and like Honkai: Star Rail, it also changes the selection of W-Engines—essentially weapons—that they can use. The specialities are:

  • Attack characters function as your damage-dealers
  • Stun characters focus on building daze on opponents to stun them, allowing your team to deal extra damage. Most effective against bosses and tough single targets.
  • Support characters buff the effectiveness of the whole squad and often provide attribute-specific buffs, like how Nicole boosts ether damage
  • Anomaly characters centre around building attribute anomalies such as Assault and Shock. There are only two of these in the game at launch in Grace and Piper.
  • Defense characters are tanky and have shielding abilities that let them counterattack. Ben is the only defense character at launch.

Agents also have an attribute; either fire, electric, ice, physical, or ether. Having a balanced team in terms of specialities is important—usually an attack, a stun, and a support—but the reason attributes are so vital is because enemies in ZZZ have specific attribute weaknesses and bringing specialised teams provides a big advantage.

Nitelikleri paylaşan veya aynı gruptan olan karakterler de savaşta pasif ek yetenekleri açar ve bunlar oldukça güçlüdür. Örneğin Soukaku’yu başka bir buz niteliği karakteriyle çalıştırırsanız, tüm takıma %20 buz hasarı güçlendirmesi sağlayabilir. 

Başlangıçta özelliklere odaklanmak gerekli hissetmeyebilirsiniz, ancak bir aktiviteye en güçlü takımı getirmek istiyorsanız, kesinlikle özelliğinizi uzmanlaştırmalı ve her birini oyun sonu için sağlayacak takımlar kurmaya odaklanmalısınız.

Bir Cevap Yazın